Skóra lubi maseczki

Maseczki to wszechstronne produkty, które mogą mieć wielorakie działanie. Oczyszczają, odżywiają, nawilżają i relaksują. Rozwiązują problemy wszystkich typów skóry, podkreślają świeżość i zapewniają dodatkową porcję odżywienia. Maseczka powinna być dla każdego stałym elementem cotygodniowej pielęgnacji.

 

Tekst: dr Frank Schwanke, Szef Działu ds. Rozwoju Produktu w Beiersdorf AG

shutterstock_95709055Są dwa główne rodzaje maseczek: oczyszczające i odżywiające. Te pierwsze są generalnie stosowane na nieoczyszczoną skórę. Usuwają brud, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Maseczki złuszczające usuwają również martwe komórki i wyrównują powierzchnię skóry.

Maseczki odżywiające stosowane są na oczyszczoną skórę. Różnią się pod kilkoma względami od zwykłych kremów do twarzy. Po pierwsze, są zwykle bogatsze w składniki aktywne niż zwykły krem do twarzy. Z tego względu krem do twarzy nie jest wystarczająco bogaty, by stosować go jako maseczkę, a maseczka jest zbyt bogata, by stosować ją jako krem do twarzy. Maseczka zapewnia skórze intensywną pielęgnację i gdy upłynie czas pozostawienia jej na twarzy, należy ją usunąć chusteczką do demakijażu lub zmyć wodą.

Jak często stosować maseczki?

Maseczki relaksujące i odżywiające można stosować dowolnie często. Natomiast maseczki oczyszczające należy nakładać jedynie raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od typu skóry. Kosmetyki te można aplikować o dowolnej porze dnia: rano po obudzeniu się lub wieczorem przed pójściem spać. Ich skuteczność jest taka sama, ale różni się w zależności od czasu pozostawienia na twarzy. Maseczki odżywiające należy pozostawić na twarzy przez 10 do 15 minut, aby uzyskać maksymalnie korzystny efekt. Dłuższe stosowanie nie jest konieczne, ponieważ skóra może wchłaniać aktywne składniki i wartościowe substancje jedynie przez ograniczony czas.

 

Jakie maseczki dla skóry mieszanej i z niedoskonałościami?

Maseczki zawierająca substancje przeciwbakteryjne, takie jak ekstrakt z magnolii lub substancje regulujące wydzielanie sebum, takie jak glinka pomagają zwalczyć pryszcze i zanieczyszczenia. Po ich zastosowaniu należy użyć toniku oczyszczającego. Do tych typów skóry zalecane są również maseczki do złuszczania, ponieważ głęboko oczyszczają i wygładzają skórę.

shutterstock_56707480

Kiedy stosować maseczki przeciwstarzeniowe?

Zdolność skóry do przechowywania wilgoci zaczyna stopniowo spadać około naszych 25‑tych urodzin. Produkcja kolagenu i elastyny również zwalnia od tego momentu i skóra staje się mniej jędrna i elastyczna. Powstają pierwsze zmarszczki. W wieku około 25 lat można zacząć stosować pielęgnację przeciwzmarszczkową, ponieważ zapobiega ona przedwczesnemu starzeniu się i przeciwdziała negatywnemu wpływowi środowiska.

Kiedy stosować maseczki nawilżające?

Skóra w każdym wieku potrzebuje dużych ilości wilgoci, aby wyglądać zdrowo, gładko i świeżo. Jest to najważniejszy aspekt pielęgnacji i dlatego maseczki nawilżająca są niezbędne. Regulują one równowagę wilgoci skóry i sprawiają, że cera wygląda na miękką i gładką. Maseczka nawilżająca może także złagodzić sezonową suchość skóry.

nivea

 

 

1 komentarz
  1. Kupiłam w Rossmannie nowość, bo lubię nowinki kosmetyczne 2 maseczki Janda. Obydwie do stosowania przed snem i jestem nimi zauroczona. Pięknie się wchłaniają, nie trzeba ich zmywać i dodały mi urody / tak mi się wydaje / :) :)

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.