Zwiewne sukienki, szorty, spódniczki mini – to obowiązkowe elementy wakacyjnej garderoby. W upalne dni takie części stroju są zbawienne. Jednak, żeby móc pozwolić  sobie na ten rarytas, nie możemy zapomnieć o gładkich nogach.  

Każdy rodzaj depilacji ma swoje mocne i słabe strony. Metody usuwania zbędnego owłosienia są różne, a efekty w większości przypadków tymczasowe. Przyjrzyjmy się zatem popularnym metodom depilacji.

nogi 2Maszynka czy depilator?

Najbardziej znanym sposobem jest golenie włosów maszynką. Dużym atutem tego zabiegu jest szybkość i łatwość, z jaką się go wykonuje. Jednak włosy usuwane maszynką odrastają już po kilku dniach. Owłosienie staje się ciemniejsze, mocniejsze, często pojawiają się podrażnienia skóry i mikrourazy.

Kolejna popularna metoda to usuwanie włosów za pomocą depilatora. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się nawet miesiąc. Jednak jest to bolesna metoda, podrażniająca skórę. Ponadto włosy często wrastają w skórę. Woskowanie podobnie do depilacji depilatorem jest zabiegiem przynoszącym efekt na dłużej, niestety równie bolesnym. Metody tej nie można stosować w przypadku żylaków i stanów zapalnych skóry.

Epilacja laserowa

Czy można zapomnieć o niechcianym owłosieniu na długie lata? Tak, najnowsza technologia epilacji laserowej daje taką możliwość. Na czym polega epilacja laserem? Światło lasera jest selektywnie pochłaniane przez melaninę zawartą w strukturach włosa, gdzie zmienia się w ciepło i niszczy włos na zasadzie termicznej.

„Najskuteczniejsze lasery do usuwania owłosienia to te, których światło jest wychwytywane przez melaninę i penetruje odpowiednio głęboko w skórę, a jednocześnie czas trwania impulsu jest bardzo krótki”  – podkreśla dr n. med. Paweł Rujna właściciel kliniki Murano.

nogiBezboleśnie

W klinice Murano stosowany jest laser aleksandrytowy, spełniający najwyższe standardy, jeśli chodzi o skuteczne, bezbolesne i bezpieczne usuwanie owłosienia. Laser ten emituje fale o długości 755 nm, gdzie absorbcja światła przez melaninę jest wyższa, niż przez hemoglobinę i wodę. Dzięki temu światło lasera może przenikać odpowiednio głęboko do tkanek, aby dotrzeć do dolnych struktur korzenia włosa. Laser wyposażony jest w największą dostępną plamkę zabiegową, dzięki czemu penetracja światła jest większa i wzrasta skuteczność zabiegu. Pozwala to również na szybsze wykonanie zabiegu na dużych obszarach.

 www.klinikamurano.com.pl

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.