Jakie kolory włosów będą modne w 2015 roku? Czy ombre hair jest już passé? Nie bylibyśmy tego tacy pewni. Koloryzacja włosów wciąż jest na topie, co potwierdził Paris Fashion Week.

Ombre było hitem ostatnich dwóch lat. Jest to koloryzacja, którą charakteryzuje duży kontrast pomiędzy odrostem a końcami. Nowe spojrzenie na ten trend lansował w Paryżu projektant Maxime Simoens. Jego modelki pojawiły się na wybiegu z odrostami w kolorach fuksji, kobaltu, pomarańczu i szmaragdu. Oczywiście kolorowe odrosty nie są nowością. Mogliśmy je zobaczyć już na pokazie MMC Studio podczas ubiegłorocznej edycji Fashion Week Poland, zaproponował je również Jean Paul Gaultier w trakcie prezentacji kolekcji na sezon jesień-zima 2012/2013. Kolorowe ombre było wówczas pewną ciekawostką. Wydaje się jednak, że tym razem będzie inaczej…

włosy 2Uwolnij się od codzienności

Najnowszy trend w koloryzacji to możliwość kreowania coraz bardziej spersonalizowanych, wyjątkowych i wyrafinowanych efektów. Inspiracją dla niego stał się styl new punk chic, finezja, eklektyzm, wychodzenie poza schematy stylu punk, interpretowanego na nowo. Najbardziej ekstremalne kolory, takie jak niebieski czy zielony, od zawsze stanowiły granicę możliwości dla każdego technika, w związku z dużą niestabilnością tych odcieni i szczególnie skomplikowanym procesem ich uzyskiwania. Jakie rozwiązanie proponują zatem profesjonalni styliści?

włosy 3Kolorowe tabu?

Na rynku pojawiła się nowa linia produktów TAB>U COLOR, włoskiej marki SENS.US, stworzona z myślą o klientkach salonów fryzjerskich, które szukają nowych przeżyć estetycznych. Badania nad technikami farbowania oraz posługiwaniem się farbami w stylizacjach profesjonalnych i casual doprowadziły do opracowania mixu, prostego w użyciu, dającego ogromną paletę możliwości.

włosy 4Nowoczesna technologia

Nowe produkty z linii TAB>U są kwintesencją całkowicie bezpośredniej koloryzacji. Żelowa formuła pozwala zoptymalizować zużywaną ilość produktu. W ten sposób uzyskuje się lepszą wydajność, minimalizując jednocześnie niepotrzebne straty. Mowa o produkcie gotowym do użycia, bez dodatku środków alkalizujących, który nie wymaga stosowania utleniaczy. Te właściwości decydują o delikatności i wysokiej jakości wykonywanego zabiegu kosmetycznego na włosach. Połączenie Direct Color Clear z dowolnym (z 9 dostępnych) odcieni powoduje złagodzenie efektu koloryzacji w stronę barw pastelowych, dzięki czemu kolory mogą być personalizowanie odpowiednio do potrzeb.

włosyWszystko inne to kompromis

W 2015 roku nie da się ukryć, że typowe ombre zostanie zdominowane przez pastelowe odcienie, czy kolorowe końcówki na blond włosach. Śmiało będzie można sięgać po intensywne odcienie, takie jak purpura, fiolet, róż, czerwień lub pomarańcz i łączyć je ze sobą w multikulturowe kompozycje. Dlatego przygotuj się na więcej, twórz trendy każdego dnia, szukaj nowych sposobów ekspresji, nowego podejścia do koloru, nowej interpretacji barw. I baw się przy tym świetnie!

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.