Gotowa na bal?

Zaczynamy odliczanie do końca roku. Jeśli jednak brakuje ci czasu na długie przygotowania do Sylwestra, przyjmij zasadę trzech kroków.  Peeling, manicure i nowa fryzura powinny ci pomóc.

 Tekst: Michał Mieczkowski, ekspert z medi spa w Hotelu St Bruno

 1. Skóra

 Sucha i szorstka skóra z widocznymi, drobnymi niedoskonałościami powoduje dyskomfort i złe samopoczucie. Aby zwalczyć ten problem, warto zastosować dobrany indywidualnie, oczyszczający peeling. Dzięki delikatnemu, mechanicznemu usunięciu obumarłych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń z jej powierzchni, otwierają się pory, umożliwiając wchłanianie kosmetyków. Efektem peelingu jest stymulacja produkcji nowych komórek, a także spłycanie zmarszczek, zwężanie porów oraz przywrócenie blasku skórze. Systematycznie stosowany powoduje lepsze ukrwienie i pomaga walczyć z przebarwieniami i cellulitem na dolnych partiach ciała.

shutterstock_122021359

 2. Dłonie i stopy

 Detergenty, chlorowana woda, warunki atmosferyczne. Wszystko to wpływa na wygląd i kondycję stóp i dłoni. Delikatna skóra w tych miejscach jest szczególnie narażona na czynniki zewnętrzne. Odpowiedzią na tego typu problemy są kąpiele parafinowe, pozwalające doskonale odżywić skórę. Dla osób, które mają przebarwienia i plamy polecane są zabiegi z urządzeniem typu IPL. Jednocześnie przy okazji takich zabiegów dobrze jest wykonać manicure i pedicure klasyczny lub japoński.

shutterstock_217201255

3. Włosy

 Piękne, mocne i lśniące, w wymarzonym kolorze – wiele kobiet marzy o tym, aby tak właśnie wyglądały ich włosy. Większość farb jednak ma w swoim składzie amoniak, którego skutki są negatywne dla kondycji włosów. Dlatego wybierając farbę, dobrze poszukać tej demi-permamentnej, z technologią IntraLipid. Dzięki niej kondycja włosów może zostać poprawiona nawet o 35%. Włosy zostają odżywione i odbudowane od środka. Tego typu farby nadają się do tzw. ekspresowej koloryzacji w 5 minut. W połączeniu z utrwalaniem światłem podczerwonym można uzyskać gwarancję trwałego koloru.

sylwester 1

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.