Dream Team Mua to zespół wizażystek z ogromną pasją do  wydobywania z kobiet piękna. W swoją pracę wkładają całe serce, co zresztą widać po efektach. Jesteście ciekawi jakie są sekrety dobrego makijażu? Jak podkreślić swoją urodę?  Jak zwiększyć pewność siebie? Zapraszam do lektury! 

Zdjęcia: Elwira Kusz

makijaże: Dream Team Mua

IMG_1916

Elwira Kusz: Wasza definicja piękna?

Dream Team Mua: Piękno nie ma definicji. Wszyscy są piękni i każda z nas musi w to uwierzyć. Makijaż jest ozdobą, jak nowe kolczyki, ale nie jest koniecznością.

Czy macie jakiegoś guru w świecie wizażu?

Nie mamy jednej osoby, która nas inspiruje. To może być dosłownie piękny film czy wspaniały tatuaż. Inspiracje czerpiemy z każdej dziedziny sztuki i to jest naszym guru. Wszystko sprowadza się do artyzmu.

modelowała: Weronika Winiecka

IMG_0327Co jest najtrudniejsze w pracy wizażysty?

Nasza praca codziennie wygląda inaczej. Za każdym razem inny plan, inni ludzie, nowe twarze, nowe wyzwania. Musimy dostosować się do każdej sytuacji. Czasem nie ma chwili na zastanowienie się – dostajemy zadanie i musimy je wykonać od razu. Trudne jest też spełnianie wymagań każdej osoby. Musimy wyczuć kto co woli, jakich cieni woli więcej, jakich mniej.

Czy makijaż wpływa na pewność siebie? 

Makijażem wydobywamy z kobiet piękno, a im są piękniejsze tym bardziej pewne siebie. To prosta zasada. Jednak musimy pamiętać, że makijaż podkreśla nasze atuty, a nie jest to codzienną maską, którą wkładamy.

Coraz więcej kobiet wstydzi się wyjść na ulicę bez makijażu. Co o tym myślicie?

Dla nas jest to nie do pomyślenia. Wiemy, że tak jest i rzeczywiście coraz częściej się z tym spotykamy. Zdarzają się przypadki, że kobiety do których przyjeżdżamy aby zrobić im makijaż są w pełnym makijażu. Musimy jednak pamiętać, że każda z nas jest piękna i nie powinnyśmy doprowadzać do sytuacji, że nie możemy wyjść bez pełnego make – upu po bułki do sklepu. Rozumiemy, że osoby, które mają problemy z cerą np. bardzo mocny trądzik chcą w jakiś sposób to zatuszować, ale powinnyśmy wiedzieć jakie kosmetyki są do tego odpowiednie, żeby nie zrobić sobie dodatkowej krzywdy.

IMG_2041

modelowała: Ela Micyk 

Czy makijaż jest odzwierciedleniem osobowości?

Zdecydowanie. Kobiety z pazurem chętniej noszą mocne smokey eyes lub krwisto czerwone usta. Mniej temperamentne wolą make – up codzienny, delikatny i błyszczyk. Każda rzecz w naszym wyglądzie, od makijażu po stylizację jest odzwierciedlenie, naszego charakteru.

modelowała: Marcelina Szatkowska

IMG_9554Jak oceniacie polskie ulice i makijaże kobiet na co dzień?

Naszym zdaniem wszystko idzie w naprawdę dobrym kierunku. Zaczynamy coraz bardziej się tym interesować. W drogeriach czy firmowych sklepach z kosmetykami pracuje coraz więcej osób, które profesjonalnie nam doradzą. Kobiety zaczynają bawić się makijażem. Nosimy coraz odważniejsze kolory pomadek czy nawet cieni. Bardzo podoba nam się to, że zaczynamy zwracać uwagę nie na obecny trend, a na to co nam pasuje i mamy coraz większą wiedzę na ten temat. Oczywiście zdarzają się wpadki, ale uważamy, że jest naprawdę dobrze.

Co daje wizaż? Jakie emocje, doświadczenia?

Poznaje się całe mnóstwo osób. Dynamika pracy, ciągle nowe miejsca i doświadczenia. Podoba nam się wolność zawodu, która daje nam niesamowity przekrój emocjonalny, od wściekłości przez nostalgię aż do ekscytacji.

Na co zwracać uwagę wykonując makijaż- rysy twarzy, osobowość, okazja na którą ma być wykonany?

Na pewno pierwszą rzeczą jest okazja na którą wykonujemy makijaż, nie możemy na spotkanie biznesowe zdobić  wieczorowego makijażu z czerwonymi ustami.
Następna to wiek, musimy do niego dostosować nasz make-up. Makijaż nie lubi niechlujstwa i niestaranności. Dobrze musimy go zabezpieczyć i utrwalić, nie ma chyba nic gorszego niż rozmazane cienie na powiekach.

IMG_0317Jaki jest Wasz must- have kosmetyczny? Produkty dzięki którym wykonamy makijaż zarówno do pracy,  jak i na wieczorne wyjście.

Czerwona pomadka to podstawa i każda z nas powinna mieć swoją ukochaną czerwień.Do tego możemy dodać prostą paletkę trzech cieni o różnym stopniu nasycenia (+baza pod cienie). Możemy kupić takie paletki gotowe, choć coraz więcej form wprowadza system indywidualnego doboru cieni do paletek. Dodajmy też dobrzy tusz do rzęs, taki który nam je pogrubi i wydłuży a jednocześnie nie poskleja, konturówkę w naturalnym odcieniu, tylko do zaakcentowania ust.
Musimy też pamiętać o kosmetykach pielęgnacyjnych.

Czy istnieją jakieś proste triki makijażowe dzięki którym kobieta może wyglądać młodziej?

Oczywiście! Sam makijaż możemy robić w taki sposób, żeby kogoś odmłodzić ( i odwrotnie ). Wspaniałym trikiem jest użycie korektora rozświetlającego pod oczami czy na skronie i łuk kupidyna. Kredka roztarta w linii rzęs optycznie je nam zagęści- szybkie i proste rozwiązanie dla kobiet w pośpiechu. Konturówką możemy wymodelować sobie kształt ust.

IMG_9565

Jakie najczęstszy błąd popełniają w makijażu kobiety?

Niesymetryczne i mało precyzyjne kreski.  Następną rzeczą jest czarna kreska w linii wodnej i wytuszowane rzęsy jako jedyny makijaż oka. Powoduje nam to efekt smutnej twarzy a przecież nie o to chodzi! Wiele kobiet myśli, że gdy kupi ciemny podkład to będzie bardziej opalona. Pamiętajmy, żeby dopasowywać go na linii żuchwy w świetle dziennym a nie na dłoni czy na nadgarstku. Kolejnym naszym ulubieńcem są tak wytuszowane rzęsy, że zostają tylko 3 trzy zlepione rzęsy jako ogromne grudki na oczach. Wiemy, że jest szał na brwi ale nie dorysowujmy ich sobie tak, że wygląda to jak paski narysowane markerem. Przede wszystkim wyglądać naturalnie.

Czego należy unikać przy podkreślaniu oczu?

Nie możemy sobie zamykać oczu, czyli np. obrysowywać sobie górną i dolną powiekę na czarno. Każdy kształt oka ma dążyć do przyjętego ideału czyli do kształtu migdała. Oczy musimy malować w taki sposób, żeby nadać im więcej równowagi i nie obciążać za mocno dolnej czy górnej powieki.

IMG_1833

Co jest najważniejsze w wykonywaniu makijażu?

Jak już wcześniej wspomniałyśmy makijaż powinien być dokładny i czysty. Dodajmy do tego precyzje i symetrię. Musimy byś również świadome swej urody i wiedzieć jakie kolory nam pasują. Pamiętajmy też, że nie możemy się przerysować. Jest jeszcze jedna zasada, w makijażu stawiamy albo na oczy albo na usta! Co za dużo to nie zdrowo w tym przypadku się sprawdza. Najważniejsze to znaleźć kompromis, bawmy się makijażem! :)

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.