Nie dzisiaj, kochanie. Boli mnie głowa. „Mam okres”, „Jestem zbyt zmęczona”, „Dopiero co zrobiłam sobie trwałą”, „Dzieci są w pokoju obok!”. Czy zdarzyło Ci się kiedyś wypowiedzieć te zdania?

Niestety wiele kobiet unika fizycznego kontaktu z mężczyzną, używając tych wymówek. Z jakiegoś powodu wiele kobiet pozwala, aby kariera, rodzina i inne zobowiązania ograniczały ich życie seksualne. Żeby chociaż miały świadomość, że wyrządzają sobie więcej szkody niż pożytku. Seksualne potrzeby kobiety mogą stać się na tyle odczuwalne, że w pewnym momencie mogą one doświadczać fizycznego, emocjonalnego oraz psychicznego dyskomfortu. Może to także zagrażać ogólnemu zdrowiu. W momencie, gdy napięcie seksualne nie ma ujścia w postaci orgazmu, może to doprowadzić do nadmiernego przepływu krwi w tkankach w okolicach miednicy, powodując jednocześnie problemy menstruacyjne. Orgazm może leczyć infekcje grzybicze, niepłodność oraz łagodzić objawy menopauzy. Nie pozwól, aby twoje seksualne pragnienia przerodziły się w frustrację! Korzystając ze swej seksualności, możesz stać się silniejsza oraz atrakcyjniejsza, nie wspominając o szczęściu!

Orgazm nie u każdej z nas?

Statystyki mówią, że średnio 30 procent wszystkich kobiet przeżywa orgazm podczas stosunku z partnerem. To nie oznacza, że jedynie 30 procent kobiet jest fizycznie zdolnych do osiągnięcia orgazmu. Natomiast 15 procent z tych 30 doznało orgazmu wielokrotnego. Badania z Instytutu Kinseya wykazały, że około 23% dwudziestoletnich kobiet regularnie przeżywało orgazm, natomiast odsetek trzydziestoletnich kobiet wynosił już 90%.

Orgazm jest stanem ciężkim do opisania, jednak wszystkie kobiety są zgodne, że jeśli się przydarzy, nie ma możliwości, aby pomylić go z czymś innym. Właściwie szczerze współczuję tym z was, którzy nie doświadczyli fal ekscytacji i nie zanurzyli się w seksualnej rozkoszy elektryzującej każdą komórkę ciała. Tęsknisz za orgazmem i chcesz być bardziej seksualnie pewna – to proste jak policzenie do trzech… Ciało, Umysł i Technika.

Po pierwsza, zdrowe ciało

Pierwszym krokiem do bycia boginią seksu jest utrzymanie zdrowego i sprawnego ciała. Odpowiednie jedzenie nie jest bardzo skomplikowaną rzeczą, dlatego też nie będę wdawać się w szczegóły, co powinnaś jeść. Co jest zdrowsze dla Ciebie? Paczka chipsów czy jabłko? Czy często jadasz produkty zawierające wysokiej jakości białka (ryba, kurczak, jajka itd.)? Czy twoją codzienną dietę stanowią co najmniej dwa surowe warzywa i owoce każdego dnia? Czy starasz się wypijać przynajmniej 3,5 litra wody dziennie? Czy unikasz nadmiaru cukru i kofeiny? Czy powstrzymujesz się od picia alkoholu, palenia tytoniu i brania narkotyków? Jeśli na każde z pytań odpowiedziałaś „tak”, to twój orgazm powinien być perfekcyjny.

Suplementy seksu

W miarę jak wiedza na temat biochemii wzrasta, twoje szanse na niesamowite seksualne doznania stają się większe. Rynek zasypywany jest tonami suplementów żywieniowych, które sprawią, że będziesz bardziej pobudzona. Niektóre działają, a niektóre nie przedstawiają najmniejszej wartości. Do czołówki należy aminokwas L-arginina. Można ją zakupić np. w formie kapsułek. Występuje w dużych ilościach w orzechach kokosowych, mięsie, soi oraz orzechach włoskich. L-arginina działa podobnie jak viagra, zwiększając w twoim ciele produkcję tlenku azotu (NO), który znacznie rozszerza naczynia krwionośne. Gdy naczynia krwionośne rozszerzają się, więcej krwi dopływa do pewnych tkanek, w tym przypadku do łechtaczki. Zatem jeśli zostanie ona dobrze ukrwiona, orgazm będzie znacznie wyraźniejszy.

Dehydroepiandrosteron (DHEA) nazywany jestpro hormonem, ponieważ zamieniany jest w organizmie w hormony takie jak testosteron czy estrogen. DHEA jest naturalnie produkowany przez nadnercza. Wiele kobiet przyjmuje niewielkie dawki DHEA w celu utrzymania odpowiedniej masy ciała i zmniejszenia nadmiaru tłuszczu, jednocześnie przy zwiększeniu popędu seksualnego. Badania wskazują, że DHEA zwiększa ilość testosteronu i libido u kobiet. Ostatnio kanadyjscy naukowcy zauważyli, że podany DHEA samicy szczura poskutkował obniżeniem poziomu tłuszczu (trójglicerydów) we krwi oraz insulin. Sugeruje to możliwość wykorzystania tego pro hormonu do walki z otyłością. DHEA może jednak spowodować nieprzewidziany wpływ na twój cykl menstruacyjny, więc nie zażywaj go bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Zabójcy libido

Jeśli stwierdzono u ciebie zaburzenie lękowe i martwisz się o udane życie seksualne, powinnaś skupić uwagę na efektach ubocznych większości leków antydepresyjnych. Inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, takie jak np. prozac, eliminują w znacznym stopniu chęć stosunku seksualnego. Jednak po odstawieniu leków twój popęd seksualny przez jakiś czas może być wciąż na niskim poziomie. Powiedz o swoich obawach doktorowi, zanim zaczniesz brać jakiekolwiek leki, które mogą wpłynąć negatywnie na pożycie seksualne. Możesz również próbować naturalnych sposobów walki z zaburzeniami lękowymi, takimi jak joga, medytacja, ziołolecznictwo, witaminy czy minerały.

Ćwiczenia fizyczne poprawią twoje życie seksualne

Jeśli kiedykolwiek potrzebowałaś powodu, aby zacząć ćwiczyć – oto i on: Badania wykazały, że osoby ćwiczące częściej doświadczają głębszego orgazmu. Jest więcej dobrych wiadomości! Lepszy od ćwiczeń jest codzienny 30-minutowy seks. Co wolałabyś robić przez 30 minut: biegać czy przewracać się na łóżku ze swym ukochanym i przeżywać orgazm? Niezależnie jakie ćwiczenie wolisz, po prostu je wykonuj! Jednak istnieje specyficzne ćwiczenie, podczas którego pracują mięśnie w okolicy miednicy.

Ćwiczenie Kegla (nazwane na cześć doktora, który je opracował) wzmacnia mięsień łonowo-guziczny , który kontroluje pęcherz oraz podtrzymuje macicę. Gdy mięsień PC jest napięty, kanał pochwy jest zwężony, co dostarcza mocniejszych doznań zarówno dla kobiety, jak i mężczyzny. Mięsień PC może być zwiotczały w równym stopniu jak wszystkie inne mięśnie. Bardzo często zostaje uszkodzony lub rozciągnięty podczas porodu. Starzenie również może wywrzeć wpływ na niego. Na szczęście mięsień PC należy do najbardziej elastycznych w ciele, więc może być z łatwością wzmocniony oraz regenerowany.

Aby zlokalizować u siebie położenie tego mięśnia, wstrzymaj strumień podczas oddawania moczu. Mięsień, którego wtedy użyjesz, jest tym samym, który pomoże wznieść ci się na wyżyny ekstazy. Każdego dnia skoncentruj się na jak najdłużej trwającym skurczeniu mięśnia PC, następnie rozluźnij go, po czym powtórz skurcz – i tak pięć razy. Wykonuj to ćwiczenie 3 razy dziennie. Czekanie w kolejce w supermarkecie, oglądanie TV, czy pisanie na komputerze są idealnymi momentami na przemianę PC w tkankę, która uwydatni Twoją kobiecość i zwiększy zdolność do osiągania orgazmu.

Uwolnij umysł, stymuluj swój mózg!

Czy wiesz, że centrum przeżywania orgazmu znajduje się w mózgu? Aby stać się lepszą kochanką i zyskać więcej radości z seksu, koniecznie musisz spojrzeć na świat romantycznymi oczyma i często myśleć o seksie bez względu na porę dnia lub gdzie się znajdujesz. Czy kiedykolwiek spoglądałaś na butelkę coli? Kontury przypominają łagodne łuki kobiecego ciała lub jędrne, silne nogi mężczyzny. Pochwa jest przedstawiana na obrazach w postaci kwitnącego kwiatu. Zmysłowe płatki reprezentują wargi większe i mniejsze. Pręcik może przedstawiać łechtaczkę lub nawet penisa podczas penetracji. Następnym razem jak będziesz w perfumerii, zwróć uwagę, jak wiele opakowań ma falliczny kształt. Marketingowcy doskonale wiedzą, jak wpłynąć na twoją podświadomość, więc rozbudź swoje zmysły. Im bardziej seksownie się czujesz, tym bardziej jesteś seksowna.

Od nikogo nie można oczekiwać, że od razu będzie wulkanem seksu. Otwórz swój umysł na erotyczne doznania, które otaczają cię na każdym kroku. Pozwól, niech dźwięk wodospadu, rzeki czy nawet strumienia wody z kranu ożywi twoje odczucia erotyczne. Przypomnij sobie chwile rozkoszy, aby rozpalić w sobie seksualne potrzeby. Uświadom sobie, co dokładnie cię nakręca. Gdy już to wiesz – wykorzystaj to!

Czy wymyślasz wymówki, aby uniknąć seksu tylko dlatego, że partner nie zaspokaja cię w sposób, jaki byś tego chciała? Myślisz sobie wtedy: „Po co się fatygować?”. Powiedz to partnerowi! Ty jesteś tą, która posiada mapę drogi do twoich szczególnych miejsc rozkoszy. Ty jesteś odpowiedzialna za wskazanie drogi do twojego rozpalenia. Nie krępuj się i powiedz o swoich potrzebach seksualnych.

Flirtuj!

Uwodzenie może być bardzo fajną zabawą i może pomóc w utrzymaniu dobrego nastroju. Okazjonalne przyjacielskie flirty mogą w łatwy sposób pomóc ci w uświadomieniu sobie, jak bardzo jesteś sexy. Mój mąż i ja jesteśmy w sobie bardzo zakochani i prowadzimy niesamowite monogamiczne życie seksualne. Jednak podczas imprez flirtujemy praktycznie z każdą obecną tam osobą. Również te osoby czują się bardziej sexy. Pomaga to spoglądać na świat oczami romantyka. Zanim zaczniesz zgłębiać sztukę flirtu, przedyskutuj z partnerem zasady waszego związku. Pamiętaj, aby flirtować z osobami, które znasz doskonale, wówczas unikniesz nieporozumień.

Techniki na świetne życie seksualne

Dobrym sposobem na dowiedzenie się, co ciebie tak naprawdę podnieca, jest uprawianie miłości z kobietą – samą sobą. Tak, mówimy tu o masturbacji. Możesz odrzucić wszelkie zahamowania dotyczące seksu w momencie, gdy jesteś sam na sam z sobą. Używaj swych rąk, aparatów do masażu, zabawek dla dorosłych.

Jednak jeśli zdecydujesz się na samozaspokajanie się, pamiętaj, aby dać sobie odpowiednią ilość czasu na rozgrzanie. U wielu kobiet orgazm pojawia się nie w następstwie penetracji, lecz poprzez dotykanie, lizanie, ssanie i pieszczenie, które powinno poprzedzać samą penetrację. Instytut Kinseya zauważył, że jedynie 7,7% kobiet, których partnerzy poświęcili 21 minut lub więcej na grę wstępną, nie osiągało orgazmu. Gra wstępna pomaga podczas masturbacji. Miej pewność, że zarezerwowałaś sobie wystarczającą ilość czasu na swoje rozkosze. Weź lusterko i zbadaj swoją pochwę.

Większość kobiet potrzebuje podrażnienia łechtaczki, aby osiągnąć orgazm. Znajdź swój punkt G na przedniej ściance pochwy, baw się swymi sutkami, łaskocz się po wewnętrznej stronie uda, ssij swoje palce! Bądź twórcza i fantazyjna! Następnie pokaż swojemu kochankowi, co odkryłaś, gdy będziecie sami. Będzie podekscytowany!

Pamiętajcie panie: Jesteśmy odpowiedzialne za nasz orgazm. Wasz partner nie doprowadzi Was do orgazmu, jeśli same nie będziecie tego chciały. Nasze seksualne reakcje są zdeterminowane naszym nastawieniem do seksu, w szczególnym miejscu, ze szczególnym partnerem. Osiągnięcie orgazmu wymaga odpowiedniego stanu psychicznego i fizycznego oraz braku pohamowania.

Carol Ann Weber
Fitness Authority

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.