Dotyk ma silny związek z intymnością i emocjonalnością. Pod wpływem czyjegoś czułego dotyku możemy poczuć się bezpieczni i zharmonizowani emocjonalnie, gotowi do bardziej twórczego patrzenia na życie. Możemy poczuć, że wszystkie poziomy naszej świadomości stały się jednością, co oznacza, że jesteśmy wewnętrznie skoordynowani i zintegrowani pomiędzy naszym ciałem, emocjami, myślami i intuicją.

Jednocześnie wiadomo jak ważny jest dotyk w sferze erotyki. Czułość kochanków to przecież m.in. dotyk. Pełen magnetyzmu erotyzm wyraża się m.in. w pełnym pragnienia i czaru dotyku.
Owe niezwykłe dotykowe doznania erotyczne, które tak bardzo ujmują swoim niewymownym wdziękiem partnerów erotycznych, polegają na swoistej otwartości, czujności i wrażliwości dotykowej.

Moglibyśmy powiedzieć, że kochankowie w sposób spontaniczny, bez zastanawiania się nad tym, podczas bliskości potęgują siłę doznań dotykowych, stąd słowo „nadwrażliwość dotykowa”. Moglibyśmy to porównać np. do sytuacji osób niewidomych, które w codziennym funkcjonowaniu znacznie wyostrzają (zwiększają) swoją wrażliwość i wyobraźnię dotykową, ponieważ rekompensuje im to w jakimś stopniu brak wzroku.
Podobnie kochankowie – poprzez swoje zaangażowanie w magnetyzm kontaktu intymnego – znacznie potęgują siłę doznań dotykowych.

W twórczym posługiwaniu się seksualnością bardzo ważne jest zatem świadome i celowe ćwiczenie sfery dotykowej. Jednocześnie jest to dla partnerów bardzo przyjemne i stanowi wspaniale urozmaicenie i poszerzenie stosowanych do tej pory form zbliżeń intymnych.

Oto kilka rodzajów takiego wzajemnego masażu, który wprowadzić mogą partnerzy i kochankowie do swojego pożycia seksualnego:

1) masowanie dowolne całego ciała z nastawieniem życzliwości i czułości
2) masowanie dłoni i stóp, jako miejsc szczególnie podnoszących nastrój i polepszających samopoczucie
3) masowanie miejsc szczególnie związanych z naszą świadomości i zmysłami (np. uszu, skroni, czubka nosa, czoła, podbródka, środka mostka)
4) masowanie punktów i linii witalizujących nasze ciało i psychikę
5) masowanie miejsc o szczególnej wrażliwości erogennej
6) wzajemny masaż, gdy osoba masowana ma zasłonięte oczy przygotowaną wcześniej przepaską.

Spójrzmy teraz na kilka przykładów świadomego zastosowania masażu i pogłębionego dotyku, jako środka dopełniającego grę erotyczną:

– Zależnie od preferencji możesz zastosować jakiś środek poślizgowy typu krem, olejek do masażu itp., lub też wykonywać kojące ruchy po całym ciele partnera bez używania specjalnego środka.
– Umów się ze swoim partnerem, kto będzie osoba masującą (dawcą), a kto masowaną (biorcą). Później możecie się zamienić.
– Najlepiej będzie, jeśli biorca (osoba masowana) będzie w pełni rozebrana tak, aby nie krępować możliwości ruchów po jego ciele. Wskazane jest wykonanie masowanie obu stron ciała, np. najpierw całej powierzchni tylnej, a potem przedniej.
– Obie osoby mogą mieć zamknięte oczy, lub też zamknięte oczy ma tylko biorca, zaś osoba masująca może wczuwać się w swój ruch i dotyk partnera, jednocześnie podążając za dłońmi swoim wzrokiem.
– Jako osoba masująca (dawca): wykonuj po ciele partnera ruchy podłużne „tam i z powrotem” (np. długości ok. 20 cm). Możesz także wykonywać subtelne ruchy okrężne (np. o średnicy ok. 5 cm). Pozwól prowadzić się swojej fantazji i intuicji. Pomyśl o tym, że chcesz rozluźnić ciało swojego partnera i przelać na niego, czułość, radość i lekkość (swobodę, odprężenie). Masuj w ten sposób całe ciało – np. kolejno ramiona, plecy, lędźwie, pośladki, uda, kolana, łydki, stopy.

– Rozluźnij się, wejdź w to, co robisz (w ruch twoich dłoni i dotyk ciała partnera), odkryj w tym pewne piękno i przyjemność, swobodę i poezję. Czuj, że ty podczas wykonywanie ruchów dłoni po ciele twojego partnera także rozluźniasz się i sprawia ci to radość. Baw się tą sytuacją, wykonuj ruchy płynne i swobodne, czuj głębię i piękno twoich ruchów i twojego dotyku. Poczuj, że poprzez to działanie możesz być bardziej „tu i teraz”, a więc, że także ty odprężasz się. Nie obawiaj się zanadto jak wypadniesz, raczej skup się na życzliwości wobec partnera i swobodzie tego, co robisz. Aby jeszcze bardziej intensywnie wejść w głębię twojego dotyku, możesz dodatkowo (podczas wykonywania ruchów po ciele partnera) połączyć ruch i odczucie dotyku z czuciem swojego oddechu (wtedy nadaje to twojemu działaniu jeszcze więcej intymności, tak jak byłby to czuły szept). Masuj i czuj się zespolona – odczuwaj, że wasz kontakt emocjonalny staje się harmonijną, niewymowną grą bycia razem.

– Jako osoba masowana (biorca): zamknij oczy i wczuwaj się w ruchy i dotyk twojego partnera. Wczuj się w odczucie komfortu, odprężenia, poczuj jak rozwijające się doznanie bezpieczeństwa odpręża cię na coraz głębszych poziomach. Odczuwaj przyjemność, a także życzliwość i swobodną, spontaniczną wdzięczność do swojego partnera. Teraz posługujecie się językiem dotyku, który dla waszego związku jest równie istotny jak codzienne rozmowy i sytuacje, ponieważ język ten doskonale nadaje się do emocjonalnego dialogu, do emocjonalnego porozumienia i harmonii. Wczuj się zatem w przyjemność dotyku i delektuj się każdym szczegółem ruchu.

– Dodatkowo możesz wydobywać z siebie mruczenie, co rozluźni zarówno ciebie, jak i przekona twojego partnera, że odczuwasz kontakt z jego dotykiem; pozwoli mu to jeszcze bardziej ufnie wczuć się we wzajemny dotyk. Odczuwaj dotyk twojego partnera i bądź w pełni w tej właśnie chwili. Dodatkowo możesz śledzić swój oddech (oddychając zupełnie naturalnie i bez wymuszania) odczuwając jak napełniasz się witalnością, regenerujesz się, wypełnia cię energia życia i miłości – po prostu pozwól sobie na spontaniczne doznania, które trudno jest nazwać. Najprościej można powiedzieć, że jest ci dobrze, czujesz się bezpiecznie, uwalniasz się od napięć i czujesz kontakt ze swoimi emocjami. Wasze emocje są w stanie dialogi i komunikacji. Jeśli chcesz jeszcze bardziej pogłębić korzyść z tego wzajemnego masażu, to skup się jednocześnie na tym, że wzrasta jednocześnie poziom twojej wiary w siebie. Kiedy czujesz się odprężony, połączony ze swoimi emocjami, to jednocześnie możesz poczuć się bardziej wewnętrznie scalony, a poprzez to możesz jednocześnie poczuć jakieś spontaniczne osadzenie w samym sobie, jakby bycie obecnym w swoim własnym centrum. Dobry kontakt emocjonalny zawiera bowiem także element niezależności i osadzenie w sobie samym. W niczym nie pomniejsza to dialogu, a wręcz przeciwnie – zwiększa go.

Zastosowanie przed zbliżeniem (jako element gry wstępnej) powyższego masażu spowoduje, że wasz kontakt emocjonalny będzie znacznie bardziej intensywny, a wzajemna bliskość przyniesie o wiele większą satysfakcję. Uatrakcyjni to waszą bliskość i intymność oraz przyczyni się do lepszych relacji emocjonalnych na co dzień. Kiedy każdy z partnerów poprzez powyższą grę miłosną bardziej zharmonizuje swoje emocjonalne konflikty i napięcia, wtedy codzienność stanie się znacznie bardziej pozytywna i pogodna.

Rafał Seremet
autor: „Arkana seksu – ekstaza i jedność”
www.seremet.org/arkana_seksu/

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.