Są pytania, które należy zadać partnerowi, zanim rozpoczniemy z nim regularne współżycie. Zadałaś takie? Na pewno?

Trzy czwarte z nas uważa, że otwarte rozmawianie o seksie z partnerem jest rzeczą wskazaną. Prawie połowa deklaruje w badaniach, iż przynajmniej raz w życiu omawiała tak intymne kwestie jak: liczbę parterów seksualnych, uprawianie seksu bez zabezpieczenia, wykonywanie testów na choroby przenoszone drogą płciową. Zdaniem dr Seana Horana, amerykańskiego eksperta od komunikacji międzyludzkiej, to tylko puste słowa. Niby jesteśmy za otwartością, ale sami nie mówimy całej prawdy. Gdy chodzi o seks, wszyscy kłamiemy jak najęci.

shutterstock_221378944Co musisz wiedzieć

Najważniejsze, o co należy zapytać partnera, to liczba wcześniejszych partnerów seksualnych. Nie chodzi o pustą ciekawość, a względy medyczne.

Dwudziestopięciolatek, który był w relacji seksualnej z trzema kobietami, a w dodatku zwykł odbywać stosunek używając prezerwatywy, jest obarczony niewielkim ryzykiem zarażenia się jedną z chorób przenoszonych drogą płciową. Rozpoczynając współżycie z nim, nie musisz się natychmiast biec do lekarza, by robić testy. Jeśli jednak twój partner ma za sobą historię wielu stosunków z różnymi partnerkami i to bez zabezpieczenia, badania są bardzo wskazane dla waszej dwójki. Już przy pierwszym stosunku możesz zarazić się jedną z chorób wirusowych, bakteryjnych lub pasożytniczych, których długofalowe skutki mogą być opłakane, a wyleczenie czasochłonne.

shutterstock_163981184Wszyscy kręcą

Z badań dr Horana przeprowadzonych w grupie aktywnych seksualnie studentów wynika jednak, że gdy przychodzi do intymnych rozmów, to większość z nas oszukuje. Nie mówimy partnerowi prawdy nawet, jeśli od tego zależy nasze lub jego zdrowie. Ściemniamy pytani o liczbę wcześniejszych partnerów, kręcimy mówiąc o zabezpieczeniu przed chorobami płciowymi i kłamiemy, gdy ktoś nas pyta o to, czy robiliśmy badania na obecność chorób przenoszonych drogą płciową.

Żeby usprawiedliwić brak szczerości, udajemy, że nie istnieje zagrożenie zdrowotne i właściwie otwartość w rozmowach o seksie nie jest taka istotna. Nasza opinia o konieczności odbycia szczerej rozmowy z partnerem zmienia się w zależności od tego, czy mówimy o innych, czy o sobie.

A skoro większość z nas ma duży kłopot z mówieniem prawdy o swojej seksualnej biografii, to najlepiej zaufać obiektywnym testom medycznym i raz na jakiś czas wybrać się na badania.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.