Co to znaczy, że ktoś dobrze całuje? Podajemy przepis na niezapomniane całowanie.

Tekst: Iza Kołodziej

 

Doktor medycyny Fredric Neuman, autor książek i wieloletni dyrektor Anxiety and Phobia Treatment Center w USA postanowił sprawdzić, na czym polega umiejętność dobrego całowania, o którym czasem wspominały jego pacjentki. Kiedy pytał je o szczegóły, nie potrafiły wyjaśnić tego fenomenu. Dopiero zbierając relacje od wielu kobiet, znalazł elementy wspólne, które składają się na sztukę całowania. Okazuje się, że dobrze całować potrafi każdy i to w dowolnym miejscu i czasie. Bo sztuka całowania to tak naprawdę sztuka kochania lub zakochania.

seks

Aby doświadczyć pocałunków jak z powieści erotycznej, potrzebna jest nam:

Prawdziwa pasja

Osoba, która dobrze całuje, naprawdę chce to robić. Całowanie nie jest dla niej środkiem do celu, ale celem samym w sobie. Poprzez ten intymny akt wyraża swoje zaangażowanie, sympatię i zainteresowanie nami. Nie da się zatem dobrze całować, jeśli naprawdę nam na kimś nie zależy. Jeśli natomiast uznajemy kogoś w danej chwili za najpiękniejszego i najbardziej seksownego na świecie, prawdopodobieństwo dobrego całowania rośnie.

Niespieszna chwila

Całowanie, które kobieta będzie długo wspominać, nie jest pospieszne. Może być „kradzioną chwilą”, ale nie natarczywym rozgniataniem ust obiektu zainteresowania. Szczególnie, gdy w grę wchodzi pierwszy pocałunek, warto celebrować go powoli, tak, by emocje miały czas dogonić wydarzenia. Zwykle niezapomniane pocałunki trwają długo i tak samo długo zostają w pamięci.

całowanie

Miła gama zapachów

Dobre całowanie ładnie pachnie i miło smakuje. Niestety, miłosna pasja nie wystarczy, jeśli rano nie umyliśmy zębów, nie zmieniliśmy ubrania lub mamy tłuste włosy. Nie chodzi bowiem tylko o smak samego pocałunku, ale kombinację zapachów, którą czujemy podczas intymnego aktu całowania.

Empatia i uwaga

Ten, kto jest dobry w całowaniu, potrafi czytać sygnały niewerbalne ze strony partnera. Rozumie, kiedy trzeba zwolnić, a kiedy przyspieszyć. Potrafi odczytać z mowy ciała żądzę, ale tak samo niepewność i zawstydzenie. Dzięki temu nie popełnia gaf i nie przekracza granic.

seks

Ochota na bis

Jeśli nie wiecie, czy wasz partner potrafi dobrze całować, zadajcie sobie jedno ważne pytanie: „Czy mam ochotę na więcej?” Jeśli odpowiedź jest twierdząca, to znaczy, że macie do czynienia z mistrzem pocałunków. To takie proste.

 

1 komentarz
  1. No całowanie jest niezmiernie ważnym elementem każdego zwiazku. Dostarcza endorfin i w ogóle sprawia, że chce się człowiekowi więcej niż myślał ;) Myślę, że gdyby ludzie częściej obdarzali się pocałunkami, byliby szczęśliwsi. Dodać do tego regularny pobyt na siłowni i mamy pełnię szczęścia – zwłaszcza zimą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.