Nie od dziś wiadomo, że kolory jakie preferuje dana osoba, współgrają z jej temperamentem i rodzajem charakteru. Jednak z uwagi na to, że kobiety zwracają większą uwagę na kolorystykę i estetykę, utarło się, że wybierają samochodu z uwagi na ich kolor. Z pewnością jest w tym ziarno prawdy, gdyż nie raz można się przekonać, iż auto w innych odcieniach wygląda zupełnie inaczej, raz na korzyść a innym razem wręcz przeciwnie.

 

Dlatego we współczesnym świecie, gdzie kobiety coraz częściej jeżdżą samochodami i kupują je, można wyciągnąć pewne wnioski. Na pewno nie trudno zauważyć, iż osoby z silnym temperamentem wybierają bardziej agresywne i odważne kolory. Tym samym, wiele bizneswoman, które są pewne swojej pozycji i własnej osoby, wybierają samochody w kolorze czerwonym, czarnym czy białym. Takie kolory rzucają się w oczy i podkreślają dominację kierowcy, który przyciąga uwagę na swój samochód. Tak więc widząc kobietę w rzucającym się w oczy kolorze, na myśl nasuwa się myśl, iż jest to silna osobowość.

Z kolei kobiety, które lubią być adorowane, wybierają również samochody, które się wyróżniają, lecz są to często bardziej infantylne kolory: różowy, zielony, niebieski czy żółty. Dotyczy to młodych kobiet, których ubiór jest w tym samym stylu.

Sprawa jest o wiele prostsza, kiedy kupuje się nowy samochód. Można bowiem wtedy od razu wybrać taki kolor, na jaki ma się ochotę. Tak więc wybór używanego auta jest nie lada wyzwaniem. Musi on bowiem odpowiadać nie tylko pod względem technicznym i cenowym lecz także wizualnym. Dlatego tak trudno jest się zdecydować w takiej sytuacji. Mężczyzna będzie bardziej zainteresowany konkretnymi parametrami samochodu, a kobieta zwróci uwagę na jego wewnętrzną i zewnętrzną kolorystykę. Jednak nie ma czemu się dziwić, natura kobiety została tak stworzona i nie da się tego zmienić. Dlatego w celu uniknięcia wielu sporów, projektuje się nowe modele samochodów w takich kolorach, które w zupełności przypadną do gustu obu płciom. Nowa Honda Cr v 2013 została więc tak zaprojektowana, aby jej kolory trafiły w każde upodobania. A dzisiejsze gusta coraz częściej nawiązują do szyku i elegancji, która podoba się zarówno kobietom jak i mężczyznom.

W związku z tym na naszych drogach dominują auta w kolorze złotym, srebrnym oraz czarnym. Być może jest to najlepsze wyjście z tej kłopotliwej sytuacji. Wybór samochodu bowiem, jest ważnym wydarzeniem wśród wielu ludzi, i jak 90 % zakupów robionych w gospodarstwie domowym, także i wybór samochodu często zależy od Pań.

3 komentarze
  1. Agarnal, to jest możliwe za minimalną dopłatą. Zerknij sobie na stronę http://www.wyklejauto.pl to nie jest żadna reklama firmy ani nic. Chcę Tobie pokazać ich portfolio, jak zmieniają kolor. Na pewno znajdziesz gdzieś taką firmę co okleja folią auta. Poprostu to jest tania szybka efektowna i efektywna opcja zmiany koloru także warto się zapoznać z tematem ;)

  2. Fajnie by było gdyby zawsze kolor samochodu był dostepny dla modelu który chcemy kupic, ale nie ma tak dobrze…bo kobiety własnie nie patrzą na kolor pierwszorzędnie. Mi sie spodobała opcja ze zmianą karoserii w toyocie aygo, jak mi się znudzi to zmieniam kolor i mam nowe auto :) a koszt nie wielki :P

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.