„Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji” to błyskotliwa i praktyczna książka, która powinna stanąć w biblioteczce każdego mężczyzny. Jej autor, Krzysztof Łoszewski był projektantem mody ekskluzywnej belgijskiej marki Olivier Strelli. Od dziesięciu lat prowadzi zajęcia dotyczące męskiej elegancji. Wykłada m.in. w Szkole Stylu Moniki Jaruzelskiej.

 

Dress Code to nie styl, to kodeks ubierania się, który mówi o nas samych – podkreśla Łoszewski. I nie chodzi według niego o to, żeby kupować tylko drogie ciuchy. Dobrze ubrany mężczyzna nie musi być obwieszony markowymi ubraniami, ale musi wiedzieć jaką długość powinien mieć mankiet jego koszuli.

Konkretne rady zawarte w publikacji skierowane są więc do szerokiego grona czytelników, przydatne bez względu na zasobność portfela. Znawca tematu wprowadza płeć męską w tajniki dobierania odpowiedniego stroju do okazji, czy niewymuszonej elegancji, uczy wiązania krawata. Książka dzieli się na rozdziały, które w uporządkowany sposób prezentują zasady dotyczące poszczególnych części garderoby. Reguły ubierania się przedstawione są wszechstronnie, z uwzględnieniem wielu elementów. I tak przy wyborze odpowiedniej marynarki lub koszuli brany jest pod uwagę nie tylko styl czy sytuacja, ale także typ sylwetki .

Obok tekstu, w ramkach, przejrzyście umieszczono  informacje  o  tendencjach, których należy w ubiorze – a nawet zachowaniach z nim związanych – unikać. Czy dress code pozwala na zdjęcie marynarki? Jak dobrać krawat? Na te i wiele innych pytań odpowiada Łoszewski.

Książka bogata jest w kolorowe fotografie, stanowiące czytelną ilustrację prezentowanych wzorów ubioru, uczy, jak wykorzystać stosowny strój jako metodę efektownej autoprezentacji. Pomocne sugestie pozwalają sprawić, by mężczyzna poczuł się komfortowo. Wraz z dobrym samopoczuciem poprawia się również skuteczność jego działania na polu zawodowym i prywatnym.

Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji

Krzysztof Łoszewski

Wydawnictwo Bosz

81 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.