Kupujcie te bransoletki, bo one pomagają. Czyszczą oceany, dają dach nad głową bezdomnym zwierzakom, posiłki i radość dzieciakom, sadzą drzewa. Nie same, ale przy pomocy mądrych ludzi, którzy zorganizowali poniższe akcje.

Tekst: Joanna Zaguła

W tym tygodniu namawiamy was, żeby kupować mniej. Ale robimy to nie tylko z troski o wasze portfele. Chodzi tu przecież o bycie ekologicznym i odpowiedzialnym. Tym razem więc – o dziwo – namawiamy do kupowania. Ale do kupowania prezentów dla kogoś czy dla siebie, które jednocześnie staną się bardzo ważnym prezentem dla kogoś innego. Potrzebujących dzieci, planety Ziemi, zwierzaków.

Bransoletki Plantwear

Plantwear

Ta marka, która tworzy drewniane okulary i zegarki. Zapraszają, żeby wpaść na kawę do ich biura w Krakowie, podkreślają, że nie ma dwóch takich samych wyrobów z drewna, bo nie ma dwóch takich samych jego kawałków i robią piękne rzeczy. Za każdą kupioną u nich w ramach akcji bransoletkę, której zdjęcie wrzucicie na Instagram z hashtagiem #plantwear i #plantweartrees sadzą jedno drzewo w Polsce (zasadzili ich już 1,5 tysiąca). Oprócz tego włączyli się w akcję zalesiania w Brazylii.

4Ocean

Jedna z bardziej znanych inicjatyw charytatywnych. Zapoczątkowana przez dwóch surferów, którzy zorientowali się, że rybacy na Bali muszą przepychać swoje łódki przez morze śmieci. Teraz pomagają odławiać z oceanów plastikowe odpady i przetwarzają je na bransoletki. Każda umożliwia zebranie prawie pół kilo śmieci. Przez 2 lata udało im się zebrać ich ponad 2 miliony kilogramów.

Bransoletka PAH

PAH

Polska Akcja Humanitarna wystawia na sprzedaż eleganckie bransoletki, z których dochód pomaga wspierać program dożywiania dzieci, Pajacyk.

Moko Belle

Wspiera czworonożnych przyjaciół. 60% dochodu z każdej bransoletki sprzedanej w akcji przekazuje na pomoc dla bezdomnych psów i kotów, do takich miejsc jak: Fundacja Pomocy Hovawartom „HovaWarty”, Fundacja 'Ocalmy od Zapomnienia’ Szydłowiec, Stowarzyszenie VOX Animalium czy Stowarzyszenie DogRescue.

Lilou 

Ten jeden z najbardziej znanych producentów bransoletek też prowadzi projekt charytatywny. A nawet dwa. Kupując u nich bransoletki z pozłacanym lub srebrnym puzzlem, wspieracie fundację DKMS. To oznacza, że 20 zł ze sprzedaży takiej bransoletki przekazywane jest fundacji na pomoc w znalezieniu dawcy szpiku lub komórek macierzystych dla chorej osoby. Drugi projekt to wsparcie dla Stowarzyszenia Piękne Anioły. Kupujcie w Lilou bransoletki z motywem skrzydła, a 30 zł zasili budżet na remont pokoju jednego dziecka z ubogiej rodziny.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.