Piazzolla plays Piazzolla – argentyńskie tanga w jazzowych aranżacjach! Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na jedyny w Polsce koncert Daniela Piazzolli, który twórczość swojego dziadka Astora Piazzolli, ikony współczesnego argentyńskiego tanga, zaprezentuje w jazzowych aranżacjach z towarzyszeniem zespołu Escalandrum złożonego z wybitnych jazzmanów z Buenos Aires. Koncert odbędzie się 6 września we Wrocławiu z ramach cyklu Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem, prezentującego największe sławy world music.

Zespół Escalandrum został założony w 1999 r. przez Daniela “Pipi” Piazzollę. Jego nazwa to kombinacja znaczeń powstałych w wyniku połączenia dwóch słów: “escalandrún”- to rodzaj rekina, które zwykle “Pipi” wyławiał ze swoim ojcem, tradycję tą zapoczątkował jego dziadek – Astor. Drugie słowo drum to z angielskiego bęben.

W 1999 r. zespół Escalandrum wydał swój pierwszy album zatytułowany Bar Los Amigos. Debiutancka płyta zebrała bardzo dobre recenzje mediów, a zespół zyskał rozpoznawalność wśród sympatyków muzyki latin jazz.

Ich drugi album Estados Alterados spotkał się z równie entuzjastycznym przyjęciem, a Escalandrum został muzycznym argentyńskim odkryciem roku.

W 2004 roku grupa wydała kolejny album Sexteto en movimiento, który dał jej miano jednego z najlepszych argentyńskich zespołów jazzowych. Muzycy rozwijali się nadal, szukając wciąż nowych brzmień i tak Escalandrum zaczął łączyć miejskie i folkowe rytmy z jazzem tradycyjnym.

W roku 2004 The Konex Foundation uznała zespół Escalandrum za jeden ze stu najbardziej interesujących muzyków dekady.

Czwarty album Misterioso utrzymany został w tonacji modern jazzu, z tym albumem zespół wystąpił na największych festiwalach w Argentynie oraz koncertował w ponad 20. krajach.

W tym roku zespół wydał niezwykłą płytę Piazzolla plays Piazzolla, łączącą jazz i tango. Płyta ta jest hołdem dla Astora Piazzolli, ojca współczesnego  argentyńskiego tanga,  i zyskała wiele międzynarodowych nagród muzycznych oraz ogromne uznanie krytyki muzycznej.

PIAZZOLLA PLAYS PIAZZOLLA
6.09.12 godz.20.00
Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Włodkowica 7
Ethno Jazz Festival – Muzyka Świata w Synagodze pod Białym Bocianem
 
Bilety do nabycia w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach www.biletin.pl, www.ticketpro.pl i www.eventim.pl w cenach:
120 zł – I miejsca,
90 zł – II miejsca,
70 zł – III miejsca,
40 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)
1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.