Blondynka z ABBY powraca

Agnetha Fältskog po ośmiu latach przerwy wydaje nowy album. Singiel „When you really loved someone” będzie dostępny 11 marca. 

Sześćdziesięciotrzyletnia Fältskog, niegdyś występująca w najbardziej znanej szwedzkiej grupie świata, ogłosiła powrót na muzyczny rynek za pośrednictwem oficjalnego profilu na Facebooku. Jej nowy singiel ma być dostępny za pośrednictwem iTunes oraz Amazon.

Prawda i plotki

Już jesienią 2012 rzecznik gwiazdy Staffan Linde potwierdził szwedzkiej prasie, że artystka pracuje nad nowym albumem. „Tak, to prawda, Agnetha nagrywa w studio” – odpowiedział na pytanie dziennikarza „Aftonbladet”. Szwedzkie brukowce spekulowały, że produkcją płyty zajął się Jörgen Elofsson, który wcześniej pracował między innymi z Britney Spears, Westlife i Kelly Clarkson, jednak nie potwierdzono tej  informacji oficjalnie.

 

Ostatni album artystki „My Colouring Book” ukazał się w 2004 roku po 17 latach milczenia. Obecnie szwedzka prasa próbuje się dowiedzieć czegoś o najnowszym krążku, ale piosenkarka i jej menadżer milczą.

Namiętności i tajemnice 

Agnetha Fältskog od lat stroni od życia publicznego. Rzadko udziela wywiadów, chroni swoje życie prywatne, trudno się z nią skontaktować. Na jej tryb życia zapewne wpływają fakty z przeszłości. Pod koniec lat 90-tych na krótko związała się z jednym z fanów, który okazał się osobą niestabilną psychicznie. Mężczyzna był stalkerem. Po sądowej batalii nałożono na niego zakaz zbliżania się do piosenkarki, a po jego złamaniu deportowano go ze Szwecji. Nie zakończyło to jednak kłopotów Fältskog. Przez lata mężczyzna ponawiał próby odszukania jej.

Szczyt kariery piosenkarki przypadał na lata świetności zespołu ABBA. Po rozpadzie grupy Fältskog wydała kilka albumów solowych. Czy nowy krążek okaże się sukcesem?

 

6 komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.