Deser w stylu fit

Jeżeli chcemy zrzucić zbędne kilogramy, róbmy to z głową i na stałe. Wystarczy przyswojenie zdrowych nawyków, trochę chęci i samozaparcia. I można nawet jeść desery.

Brzoskwiniowa uczta1_Gaca_fot.Agnieszka Koząowska

W Polsce problemy z nadwagą dotyczą już 61% mężczyzn i 42% kobiet, co stanowi 51% populacji całego kraju. Światowa Organizacja Zdrowia przedstawia coraz to bardziej przygnębiające statystyki odnośnie liczby osób otyłych. Musimy też pamiętać, że to nie tylko sama otyłość jest problemem. To choroba, która generuje kolejne schorzenia – ma wpływ na nowotwory, przyczynia się do powstawania miażdżycy, cukrzycy, może spowodować udar.

 

Z problemem nadwagi nie pozostajemy jednak sami. Z pomocą spieszą dietetycy, lekarze czy trenerzy, którzy dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu są w stanie nauczyć nas dobrych praktyk w traktowaniu naszego ciała. W procesie „uzdrawiania” pomocnym poradnikiem może być „Kuchnia fit” Konrada Gacy. Popularny dietetyk, gospodarz programu telewizyjnego „Fat killers. Zabójcy tłuszczu” i autor kompleksowego programu walki z nadwagą Gaca System, poleca ją każdemu, kto chciałby odżywiać się zdrowo i świadomie. Przykład to przepis na wyśmienity deser.

shutterstock_190839806

Brzoskwiniowa uczta

 

Składniki:

• brzoskwinia, 1 szt.

• serek naturalny, 1 op.

• miód gryczany, 1 łyżka

• orzechy włoskie, 4 połówki

 

Przygotowanie:

Brzoskwinię umyć i obrać ze skórki, pokroić na cząstki. Do serka dodać miód i wymieszać. Pucharek owocowy napełniać na przemian serem i owocami. Na koniec posypać pokrojonymi orzechami.

Kuchnia_Fit_okładka 3D

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.