BoConcept, idąc śladami najlepszej duńskiej szkoły wzornictwa, nawiązał współpracę z nendo – najbardziej znanym japońskim studiem projektowym. W ten sposób powstała kolekcja „fusion” skupiająca w sobie najlepsze cechy wzornictwa obu krajów.

Fusion 2Po japońsku nendo oznacza glinę używaną do modelowania i domyślnie wskazuje na racjonalny, a jednocześnie żartobliwy stosunek do designu. Oki Sato, założyciel nendo, uważa, że BoConcept patrzy na design podobnie jak on: „To zadziwiające jak dużo nas łączy, zwłaszcza sposób, w jaki wykorzystujemy naturalne materiały, takie jak drewno czy skóra. Staramy się zachować ich walory, nie przekształcać ich nadmiernie, postępować rzetelnie i uczciwie.”

Nendo wykorzystał w projektach dla BoConcept tradycyjną japońską sztukę orgiami, polegającą na tworzeniu trójwymiarowych kształtów z arkuszy papieru. Orgiami dostrzegamy w całej kolekcji: dosłownie lub na zasadzie inspiracji. Dwa i trzy wymiary przenikają się, tworząc spójną stylistycznie całość, a rezultat zaskakuje wysmakowanym minimalizmem, funkcjonalnością i urodą. Każda linia, kształt, forma ma swoje uzasadnienie. Nie ma miejsca na zbędne dodatki. Całość zaskakuje i wywołuje uśmiech na twarzy.

W skład „fusion” wchodzą: sofa, fotel, podnóżek, stolik kawowy, regał, dywany, kubki, talerzyki, tace, poduszki, pudełka do przechowywania, zegary, świeczniki i rzeźby.

Kolekcja będzie dostępna w salonach BoConcept od 1 marca 2014. 

NEIGAARD PHOTO98174.tif

Zdjęcie 2 z 7

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.