Moda dla praktycznych

Moda to nie tylko kwestia atrakcyjnej stylizacji. Bycie modnym, to również ubieranie się w odzież wysokiej jakości.

Często w Internecie zobaczyć można dość zabawne zdjęcia, na których niezadowoleni klienci prezentują odzież kupioną przez Internet z Chin, wyglądającą „na żywo” zupełnie inaczej niż w ofercie. Ubrania te nie tylko fatalnie wyglądają, ale też wykonane są z naprawdę niskiej jakości materiałów i jeśli w ogóle wytrzymają do pierwszego prania – starcie z detergentem będzie dla nich fatalne w skutkach. Co kusi w takiej odzieży? Oczywiście niska cena, a niejednokrotnie także fotografie, które obiecują modę zgodną z najnowszymi trendami. Warto jednak zauważyć, że to, co oferuje nam się w masowej produkcji, to ubrania, które noszą wszyscy. W związku z tym, nasze stylizacje od razu tracą na oryginalności. Na szczęście ostatnio zauważalny jest coraz częściej nowy trend – wybieramy jakość.

Liczy się jakość

Coraz częściej zaczynamy zwracać uwagę na materiały, jakość użytych barwników, wykonanie nadruków i haftów. Coraz bardziej cenimy sobie materiały takie jak len, bawełna i jedwab, mimo że trzeba zapłacić za nie więcej niż za poliester i akryl. Oczywiście, te dwa ostatnie materiały jako dodatki w składzie mogą zwiększyć wygodę noszenia, ale odzież w całości z nich wykonana to zły wybór. Ciało nie lubi bowiem sztucznych, nieoddychających materiałów. 

Postaw na polskie marki

W poszukiwaniu wysokiej jakości odzieży coraz częściej śledzimy oferty polskich marek. Warto to robić z kilku powodów. Po pierwsze – oryginalność. Polska moda rozwija się żywiołowo, projektanci mają naprawdę sporo do zaoferowania, nietrudno o ciekawą stylizację z wykorzystanie ubrań polskich marek. Wiele jest firm, które nie działają w systemie „sieciówek”, dzięki czemu ich ubrania są oryginalne. A przecież nikt nie chce wyglądać tak jak wszyscy. Po drugie – liczy się dobór materiałów i ostateczna jakość produktu. Polskie marki stawiają na wysokiej jakości materiały, których walory przekładają się bezpośrednio na ostateczny produkt. Prawdopodobnie nie uda nam się kupić sukienki lub bluzki w takiej cenie jak na stronach chińskich dostawców, ale jednak warto niewiele dopłacić za rzecz, którą będziemy nosić przynajmniej parę sezonów. Tym bardziej, że nie ponosimy ryzyka otrzymania produktu zupełnie niezgodnego ze złożonym zamówieniem. A nie oszukujmy się – ceny produktów z Chin bywają tak niskie, że już ten fakt powinien nas skłonić do refleksji dotyczącej jakości ubrań.

Wspierajmy rodzimy rynek

Coraz częściej też mówi się o polskich markach w kontekście wspierania rodzimej mody oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W przemyśle modowym, w dalszym ciągu spory problem stanowi oznaczenie „made in China”, „made in Bangladesh” i tak dalej. Mamy coraz większą świadomość tego jak wiele marek wykorzystuje tak zwaną tanią siłę roboczą krajów trzeciego świata i wprowadza masową produkcję odzieży, jednocześnie oferując niskie wynagrodzenia i nieodpowiednie warunki pracy osobom zajmującym się produkcją. Ubierając się u polskich projektantów, wspierając polskie marki, jednocześnie przeciwstawiamy się powyżej opisanemu procederowi. To kolejny powód, dla którego warto wybierać polskie marki.

Żeby uzupełnić swoją szafę na wiosnę, nie trzeba nawet wychodzić z domu. Bogatą ofertę modnej odzieży polskich firm znaleźć można na stronie ptakmoda.com. Warto zobaczyć wiosenne kolekcje, pełne wzorów i jasnych, żywych kolorów. Ubrania dostępne na ptakmoda.com to odzież wysokiej jakości, wpisująca się w najnowsze trendy. Wspierani są mniejsi i średni producenci, którzy na rynku często pozostają mniej zauważeni mimo że oferują naprawdę ciekawe kolekcje. Strona multibrandu to ponad 200 producentów i mnóstwo pomysłów na stylizacje – nie tylko wiosenne.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.