Honeysuckle&Davana Jo Malone

Nowy zapach Jo Malone London – Honeysuckle& Davana chwyta radosną sielankę angielskiej wsi. Pachnie wiciokrzewem, owocową nutą kwiatu osmantusa i bylicą. Inny o poranku, inny o zmroku. Nieoczywisty.

Wiciokrzew to typowe angielskie pnącze, nieczęsto wykorzystywane w świecie perfum. Aby uchwycić jego naturalną woń, Celine Roux i Anne Filipo, kreatorki tego zapachu wyruszyły do Narodowego Arboretum, gdzie doświadczyły zmian zapachu kwitnącego wiciokrzewu w ciągu doby, pozyskując cenne molekuły olfaktoryczne w odpowiednim momencie. Piramidę zapachową otwiera molekuła tleneku różanego i neroli. Woń wiciokrzewu została rozświetlona kwiatowymi niuansami róży oraz subtelnie owocową nutą kwiatu osmantusa. W nucie głowy rozbrzmiewa bylica, wzmacniając drzewną osobowość mchu i sandału. Wprowadzenie szyprowej struktury zapachu podkreśla zmysłowość oraz ciepło wiciokrzewu po zmroku, a także wnosi do kompozycji trzeci wymiar, który jest tak bardzo w stylu zapachów marki Jo Malone London.

„Wiciokrzew to charakterystyczne angielskie pnącze, o którym nie mówi się zbyt wiele w świecie perfum. W Anglii wiciokrzew występuje w wielu opowieściach. Zawsze przenosi nas wspomnieniami do szczęśliwych chwil. Rośnie dziko i za każdym razem zaskakuje. Jeśli chodzi o różę, po prostu idziesz ją powąchać w swoim ogrodzie. Natomiast wiciokrzew zaskakuje cię podczas spaceru” – twierdzi Celine Roux.

„Przy tej okazji po raz pierwszy pracowałam z wiciokrzewem. Czekałam z tym na chwilę, kiedy mogłabym go wykorzystać w ramach dużej premiery. Wspaniałym doświadczeniem było wąchanie go w Narodowym Arboretum oraz analizowanie różnicy pomiędzy jego zapachem za dnia oraz nocą, a także opracowanie formuły, aby osiągnąć najlepszy rezultat. Kiedy wąchasz ten kwiat w ciągu dnia, jego zapach jest mniej intensywny, ale bardzo świeży i naturalny. Wraz z zapadającym wieczorem staje się on bardziej uzależniający i zmysłowy” – opowiadała Anne Flipo.

Łączenie zapachów

Zgodnie z charakterystyczną dla marki filozofią łączenia zapachów – Fragrance Combining, Honeysuckle&Davana komponuje się z innymi zapachami Jo Malone London. Połączenie z Oud&Bergamot jest świetne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet – nadaje kompozycji elegancką, drzewną osobowość. Aby dodać świeżości i kobiecości woni wiciokrzewu, Celine Roux poleca Grapefruit Cologne. Powstaje uzależniający aromat, dzięki świeżości grapefruita, ale równocześnie niesamowicie otulający, dzięki nutom drzewa sandałowego mchu i paczuli. Nieoczywistym połączeniem będzie dla Honeysuckle&Davana – Dark Amber & Ginger Lily. Świeżość wiciokrzewu sprawi, że kompozycja ta stanie się jeszcze bardziej zmysłowa i ciepła.

Sugerowana cena: 30 ml Cologne –  250 zł; 100 ml Cologne – 500 zł/ wybrane perfumerie Douglas

 

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.