Naukowcy w Brazylii postanowili dać jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy rasa wpływa na długość penisa. 627 panów dostarczyło badaczom potrzebnych danych.

Tekst:Iza Kołodziej

Pierwsze wyniki szeroko zakrojonych międzynarodowych badań dotyczących rasy jako czynnika różnicującego długość prącia opublikowano w 2013 roku. Z analiz brytyjskiego profesora R. Lynna wynikało, że przeciętny Azjata ma penisa nie dłuższego niż 10 centymetrów, zaś mieszkańcy Kongo, Ekwadoru, Meksyku, Kolumbii i Ghany mogą się pochwalić przyrodzeniami o wymiarach 18 centymetrów. Europejczycy w tym zestawieniu wypadli po środku.

Problem jednak w tym, że świat naukowcy nie dał tym badaniom wiary, bowiem Lynn nie potrafił przedstawić wystarczająco rzetelnego opisu swojej metodologii. Naukowcy z Brazylii postanowili zatem sprawdzić tezę o różnicach rasowych na własnym podwórku.

Czarne kontra białe

Wyniki przeprowadzonego pod koniec zeszłego roku badania brazylijski zespół opublikował w czasopiśmie naukowym „International Journal of Impotence Research”. 627 mężczyzn w wieku od 18 do 86 wzięło udział w profesjonalnym i ustandaryzowanym mierzeniu genitaliów prowadzonym przez wyszkolonych do tego celu pracowników medycznych. Celem było sprawdzenie, czy typowy przedstawiciel rasy czarnej faktycznie ma dłuższego penisa od przeciętnego przedstawiciela rasy białej.

Okazało się, że przeciętny czarnoskóry partycypant badania miał prącie o długości 16,5 centymetra, podczas gdy przeciętny biały prącie o długości 15.6 centymetrów.

To tylko liczby

Badanie zespołu naukowego z Brazylii nie jest reprezentatywne, jednak stanowi wyraźną sugestię, iż rasa faktycznie ma znaczenie dla wielkości męskiego przyrodzenia. Brazylijczycy skupili się jedynie na przedstawicielach dwóch ras, zatem trudno na tej podstawie tworzyć całościową teorię, na razie jest jeszcze na ten temat za mało danych.

Wszystkim panom, dla których 15 centymetrów to wymarzony wymiar, przypomnieć warto, iż nie ma ani jednego badania naukowego, jakie dowiodłoby, że w tym przypadku rozmiar ma znaczenie.

Przeczytaj również:

https://republikakobiet.pl/seks/mapa-dlugosci-penisa/

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.