Nie trzeba obserwować wybiegów mody, aby poznać najnowsze trendy. Wystarczy się rozejrzeć na ulicy.

To trendsetterzy stali się inspiracją dla marki INDOLA, która stworzyła kolekcję fryzur SMART Streetstyle Collection 2014. Autorem kolekcji jest Leonardo Rizzo, który we współpracy z blogerami z całego świata wyodrębnił pięć trendów – graficzny Mono Mania, dziewczęcy, ale nowoczesny Candy Gangstar, wyrafinowany Uptown Girl, ostry, ale elegancki Cut Out oraz ponadczasowy Beyond Retro.

Mono Mania

MONO MANIAStyl inspirowany http://easyfashion.blogspot.com

Mono trend nigdy nie odchodzi w zapomnienie! Jednak, każdy kolejny sezon to inna wariacja na temat monochromatycznych wzorów. W 2014 roku zostają one podkreślone przez mocno wyeksponowane graficzne printy i kontrastową kolorystykę. Na ulicach królować będą naturalnie układające się tkaniny, czy zabawne paski.

Ostre, graficzne cięcie nie musi być jednoznaczne z kanciastą formą. Dowodem jest dopasowana do owalu twarzy i mocno przylegająca do szyi linia Mono Manii. Charakteru całości dodaje zaokrąglona grzywka, która sięga do linii brwi i tym samym nawiązuje do stylistyki lat 60-tych.

Candy Gangstar

CANDY GANGSTARStyl inspirowany przez  http://trendycrew.com

Pastele w rockowym wydaniu? To możliwe – wystarczy spojrzeć na Candy Gangstar, który łączy słodki charakter pasteli z wyrazistymi fakturami i grafiką – puszyste materiały, graficzne oraz zwierzęce nadruki. Całość jest miękka i prosta, ale intryguje niespotykanym dotąd połączeniem.

Bez względu na długość włosów fryzura pozwala na zabawę kształtem poprzez wielowymiarowe stopniowanie.

Uptown Girl

UPTOWN GIRLStyl inspirowany http://wethepeoplestyle.com

Podstawą tej fryzury jest kolor, a jego uzupełnieniem olśniewające tekstury. Wystarczy sięgnąć po prosty kardigan w odważnej kolorystyce i idealnie dopasowane żakardowe spodnie, które błyszczą niczym klejnoty, aby mieć pewność, że nikt nie przejdzie obok nas obojętnie.

Uptown Girl eksponuje zdrowe włosy i podkreśla ich dynamikę. Długie pasma zostały wycieniowane niezauważalną na pierwszy rzut oka techniką warstw, co dodaje im objętości i lekkości. Kształt całej fryzury kieruje się ku przodowi, co sprawia, że owal twarzy zostaje wydłużony. A koloryzacja? Olśniewająca naturalność to jest to!

Beyond Retro

BEYOND RETROStyl inspirowany http://www.lelook.eu

Styl retro nieustannie inspiruje! W tym sezonie klasyczne, dopasowane do ciała fasony stworzono z nietypowych materiałów w jasnych kolorach, które dopełniają całość stylizacji. I tak tweed w kolorze szmaragdu współgra z elektryzującymi niebieskimi wstawkami ze skóry. Z kolei góra jest wydłużona, co podkreśla stylizację.

Każda nowa odsłona stylu retro pokazuje, jak dużo wariacji ma ten styl. Beyond Retro powraca do linii boba, ale ma on jedną długość – sięga do linii żuchwy i miękko łączy się z grzywką. Takie cięcie daje wiele możliwości stylizacji i tym samym kadrowania twarzy.

Cut Out

CUT OUTStyl inspirowany http://thelocals.dk

Mocny design i ciężkie linie to cechy charakterystyczne tej fryzury. Całość jest pocięta i wycieniowana w perfekcyjny sposób, co podkreśla wrażenie subtelności i wysublimowanego uroku. Cut Out zaskakuje miękkością, geometrycznymi wzorami i marszczeniami skóry, tym samym otwierając przed nami wiele możliwości stylizacji. Ekstrawaganckie cięcie długich włosów może być wyzwaniem. Jednak Cut Out ma na to sposób – tworzy mieszankę ukrytych, przechodzących w siebie warstw i cieniowań. Proste włosy zyskują dzięki takiej formie efekt podwójnego cięcia. Kształt fryzury jest pełny, a dzięki odpowiedniej koloryzacji, włosy zyskają na dynamice.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.