Polki lubią zadbanych facetów

Męskie owłosienie – kosić czy pielęgnować? Aż 61 proc. Polek jest zdania, że owłosiony tors jest sexy. Z kolei co czwarta Polka mówi zdecydowane „nie” męskiemu owłosieniu.

Co na to eksperci? – Coraz więcej mężczyzn decyduje się na depilację całego ciała, także okolic intymnych. W modzie jest także laserowe regulowanie linii wzrostu włosów np. na klatce piersiowej – mówi kosmetolog Anna Machnik z Body Care Clinic w Katowicach.

depilacja 2Owłosienie – tak czy nie?

Polki lubią męskich mężczyzn. 61 proc. jest zdania, że owłosienie na klatce piersiowej jest seksowne. Przegrywa ono jednak z tzw. linią tygrysa. Aż 85 proc. kobiet uważa za pociągający wąski pasek włosów biegnący od klatki piersiowej aż do okolic intymnych mężczyzny.

Zupełnym przeciwieństwem linii tygrysa jest niedźwiedzi sweter. Aż 63 proc. Polek nie lubi u swoich partnerów włosów na plecach. Dla 43 proc. „problematyczne” są włosy pod pachą partnera. Emocje wzbudzają także męskie brwi, a zwłaszcza look a la Frida Kahlo. Zdaniem 35 proc. Polek, Polacy powinni bardziej zadbać o tę część twarzy – wynika z sondy Body Care Clinic.

Mężczyźnie nie zaszkodzi natomiast zapuszczenie zarostu. Zwłaszcza modnego 3-dniowego. Dla 43 proc. Polek, facet z zarostem jest sexy. Pod warunkiem jednak, że nie jest to wąs stoczniowca. Ten odrzuca aż 73 proc. kobiet. Co na to eksperci?

„Nie tylko kobiety zmieniły nastawienie do męskiego owłosienia. Także panowie. Przywiązują oni coraz większą uwagę do swojego wyglądu, w tym do stopnia owłosienia.  Stają się także coraz bardziej otwarci na zabiegi depilacji, jak również na zabieg trymujące i regulujące owłosienie np. laserem” – mówi kosmetolog Anna Machnik z kliniki medycyny estetycznej Body Care Clinic w Katowicach.

depilacja 3Depilacja coraz popularniejsza

Najpopularniejszym dziś zabiegiem wśród panów jest depilacja klatki piersiowej, pleców lub brzucha przy pomocy lasera lub specjalnego wosku. Modne staje się także laserowe regulowanie zarostu na klatce piersiowej, zwłaszcza jeśli ten sięga ramion i pleców. Coraz częściej także panowie sięgają po laserowe usuwanie owłosienia na twarzy, zwłaszcza jeśli chcą mieć 3-dniowy zarost o równej linii.  Rosnącą popularnością cieszy się także depilacja okolic intymnych.

„Tego typu zabiegi są popularne zwłaszcza u mężczyzn o gęstym zaroście, którym włosy bardzo szybko odrastają. W ich przypadkach zwykłe golenie to za mało, bo za 2-3 dni owłosienie znów się pojawia. Co więcej mężczyźni z gęstym zarostem są bardziej narażeni na podrażnienia. Pomóc może regularna depilacja woskiem. Sprawia ona, że odrastające włosy są cieńsze i mniej sztywne. Rozwiązaniem jest także trwałe usunięcie owłosienia laserem” – mówi kosmetolog.

Co na to kobiety? Chociaż nie każda lubi owłosionego partnera to jedynie 32 proc. nie miałoby nic przeciwko depilującemu się mężowi lub chłopakowi. Zdaniem kosmetolog Body Care Clinic to i tak dużo. „Panowie przełamują już barierę wstydu przed wizytą u kosmetyczki, a kobiety nie patrzą już na to, jak na coś niemęskiego. Zwłaszcza jeśli depilacja klatki piersiowej ma na celu odsłonięcie wyrzeźbionych na siłowni mięśni” – mówi Anna Machnik.

*sondę na grupie 500 kobiet w wieku 18-55 lat przeprowadzono w dniach 1-15 kwietnia 2014

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.