Czy statystyczny mężczyzna jest zadowolony z rozmiaru i wyglądu swojego penisa? Okazuje się, że wbrew obiegowym opiniom, mężczyźni są mniej krytyczni wobec genitaliów niż kobiety wobec piersi.

Tekst: Sylwia Skorstad

rzut okiem 2Szeroko zakrojone badania dotyczące satysfakcji z wyglądu genitaliów przeprowadzono na Uniwersytecie Kalifornii w Los Angeles. O opinie zapytano aż 25 tysięcy panów w wieku od 18 do 65 lat. Co się okazało?

Nigdy za duży

Ponad połowa wszystkich badanych zadeklarowała, że jest z rozmiaru swojego członka bardzo zadowolona. Jak można się było spodziewać, tylko 0,2% badanych chciałoby, by ich penis był mniejszy. 45% badanych życzyłoby sobie mieć większego członka. Rozkład odpowiedzi był bardzo podobny we wszystkich grupach wiekowych, zatem nie można powiedzieć, że akceptacja ciała przychodzi z wiekiem.

Badanie dowiodło, że faktyczny rozmiar penisa nie ma wiele wspólnego z satysfakcją. Zadowolenie z rozmiaru nie miało korelacji z ilością centymetrów, tylko z wagą! Okazało się, że im mężczyzna jest bardziej otyły, tym jego zadowolenie z długości penisa jest mniejsze. Akceptacja wyglądu genitaliów ma dużo wspólnego z akceptacją całego ciała.

Surowa ocena

15% badanych mężczyzn, którzy uznawali swojego penisa za zbyt małego, przyznało, że unika rozbierania się w obecności partnerki.

W podobnym badaniu dotyczącym satysfakcji z wyglądu piersi tylko 30% pań wyraziło zadowolenie z wyglądu swojego biustu, a grupa tych, które ukrywały ciało przed partnerem, była znacznie większa niż wśród mężczyzn. Okazuje się, że kobiety są znacznie bardziej surowe w ocenie swojego ciała niż panowie.

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.