Szukacie ładnej, lokalnie produkowanej biżuterii? Zobaczcie nasz wybór.

W modzie jest minimalizm, ale ma niejedno imię. A poza tym projektanci stawiają na delikatność, kobiecość i radosne, dziewczęce klimaty.   

Tekst: Joanna Zaguła

 

Luna MoodWzory tej biżuterii inspirowane są Księżycem, mają subtelne minimalistyczne formy ze srebra i złota, a ozdabiają je delikatne perły i niewielkie kamienie szlachetne. To drobna biżuteria, ale nie ginie w stylizacji, bo przyciąga spojrzenia. Jeśli kupicie coś z kolekcji „Sięgaj Gwiazd”, 10% ceny otrzyma Fundacja Kosmos dla Dziewczynek, która wydaje świetna gazetę dla młodych buntowniczek.

Trzask

Projektantka, Marta Kachniarz wykonuje wszystkie rzeczy w Trzasku własnoręcznie. W jej sklepie znajdziecie talerzyki, wazony, biżuterię ceramiczną i mosiężną. To projekty proste i radosne, w geometrycznych, czasem organicznych kształtach. Marta nie korzysta z gotowych form, tylko każdą pracę zaczyna od zera na kole garncarskim lub lepi ręcznie. Więc cokolwiek u niej kupicie, będzie unikatowe.

Suz Uszy

To przede wszystkim delikatne dziewczęce kolczyki (ale znajdziecie tu i śliczny grzebyk). Jej założycielka, Suzann Cheng wychowała się w Hong Kongu. Wspomnienia z dzieciństwa w tym kraju i codzienność polskich ulic są inspiracjami dla jej projektów, które własnoręcznie wykonuje.

Stick and Wolf

Ta marka adresuje swoje projekty do silnych, niezależnych kobiet. Prosta elegancka biżuteria Stick and Wolf powstaje ze złota i kamieni szlachetnych, ręcznie, z poszanowaniem reguł dawnej sztuki złotniczej.

Anna Ławska

Jej styl jest jest delikatny i kobiecy, ale ma też elementy surowej geometrii. Anna, projektując myśli o połączeniu świata realnego ze światem marzeń i wizji przyszłości z nostalgią za przeszłością. Wszystkie jej kolekcje są wykonane ręcznie, z dbałością o każdy szczegół.

Mokave

Biżuteria Mokave do kupienia na Cloudmine.pl

Mokave łączy miłość do natury z minimalizmem i stawia na symbolikę. Ta biżuteria jest jak talizman, który ma dodawać energii i przynosić szczęście. Pola Chrobot, założycielka tej marki czerpie inspiracje z piękna naturalnych kamieni, lubi prostotę i projektuje z myślą o tym, żeby jej dzieła dobrze się nosiło. Jej biżuteria powstaje w krótkich seriach lub pojedynczych egzemplarzach

Kopi

Biżuteria Kopi dostępna jest na Cloudmine.pl

Kopi to marka Natalii Kopiszki, architektki i absolwentki Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru, która od dziecka interesowała się modą. W jej butiku na stronie znajdziecie kolczyki i naszyjniki w ciekawych kształtach, dziewczyńskie broszki oraz świetne kolorowe apaszki.

Turtle story

Spinki Turtle Story kupicie na Cloudmine.pl.

Niech sobie pluje w brodę, kto mówił, że już nigdy nie założy dużych spinek do włosów. Te skarby z czasów podstawówki wracają do mody! Turtle Story robi je piękne, dowcipne i w duchu slow fashion.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.