Kuchnia jest nie tylko miejscem przygotowywania potraw, ale cichym zakątkiem, gdzie się spotykamy się z bliskimi. Nie bez powodu to właśnie punkt, w którym najchętniej rozmawiamy przy kubku dobrej kawy, omawiamy ważne sprawy czy przyglądamy się procesowi powstawania dań. Aby kuchnia była komfortowa w użytkowaniu, ważne jest jej kompleksowe wyposażenie. Nie obędzie się bez krzeseł, siedzisk, hokerów. Które rozwiązanie będzie najlepsze dla ciebie?

Często drewniane, proste w konstrukcji, przeznaczone do postawienia przy stole. Takie tradycyjne, drewniane krzesła są najbardziej popularne. Przede wszystkim ze względu na uniwersalny, nienarzucający się wygląd, duży wybór w sklepach oraz stosunkowo niską cenę. Do zalet należy również możliwość szybkiej zmiany wyglądu tego przedmiotu, np. poprzez dodanie kolorowych poduszek. Innym pomysłem są okrycia, które znakomicie wyglądają, zwłaszcza podczas uroczystości.

Kategoria tzw. tradycyjnych krzeseł obejmuje również te na metalowej podstawie, które znajdziemy głównie w nowoczesnych wnętrzach. Najprostsze modele można mieć już za nieco ponad 30 zł, więc jest to tania alternatywa podczas urządzania mieszkania na samym początku. Oczywiście na rynku dostaniemy również bardziej designerskie rozwiązania, dzięki czemu wybór staje się niemal nieograniczony. Warto kupić też samą metalową podstawę i samodzielnie dobrać siedzisko, np. drewniane.

Drewniane taborety

Stołki kuchenne i taborety wydają się reliktem przeszłości, a jednak wciąż przydają się w naszych kuchniach. Najczęściej korzystają z nich rodziny z małymi dziećmi, które ciekawe tego, co dzieje się przy blacie, podglądają wyczyny kulinarne swoich rodziców. Taboret ze schodkiem będzie więc doskonały dla kilkuletniego szkraba, chcącego usilnie pomóc podczas gotowania. Jest to również ułatwienie dla osób niskich – w końcu dosięgnięcie do wysokiej półki często staje się wyzwaniem. Takie taborety drewniane do kuchni są więc alternatywą dla niebezpiecznego wspinania się na krzesła i stoły. Stają pomocne również przy zakładaniu butów.

Stołek drewniany z kolei może zostać doskonałym elementem dekoracyjnym, na którym świetnie wyglądać będzie np. kosz ze świeżymi owocami. Zwłaszcza miłośnicy wnętrz rustykalnych czy skandynawskich będą zadowoleni z tego rozwiązania, bo przecież drewno króluje właśnie w tych stylach. Dla fanów różnych stylów też jednak coś się znajdzie. W sklepach jest duży wybór rodzajów stołków i taboretów o różnej wysokości. Sprawdź je np. tutaj: ikea.com/pl/pl/catalog/categories/departments/kitchen/20611/.

Hokery i wysokie siedziska

Już od kilku sezonów w naszych kuchniach pojawiają się zachodnie inspiracje. Przestronne, funkcjonalne wnętrze i tzw. wyspa to spełnienie marzeń wielu urządzających kącik kuchenny i jadalnię. W takich wnętrzach przydają się wysokie krzesła barowe, nazywane hokerami. W sklepach jest prawdziwe zatrzęsienie tego typu siedzisk, które pasują zarówno do wyspy, przy której można usiąść jak przy prawdziwym barze. Są one wygodne w użytkowaniu, często z regulacją wysokości i wygodnym, miękkim siedziskiem, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowoczesne, designerskie krzesła

Oprócz oczywistej, praktycznej funkcji, krzesło może pełnić również tę dekoracyjną, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Furorę w tej kwestii robią zwłaszcza modele przezroczyste oraz te o fantazyjnych kształtach. Do produkcji wykorzystuje się różne materiały, od poliwęglanu przez metal, aż po skórę, często można spotkać te z drewnianymi nóżkami, a siedziskiem z zupełnie innego materiału. Jak sprawić, żeby ten element był jeszcze bardziej wyróżniający się na tle innych mebli? Warto zainwestować w narzutę imitującą futro, np. w łaty. Popularne są też koce z wełny merynosów, która jest bardzo gruba. Dużą różnicę sprawia obicie krzesła, które jest tańsze w porównaniu z kupnem nowego.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.