Drzwi jak z bajki

Planujecie remont mieszkania? Obejrzyjcie kilka najnowszych rozwiązań wprost z targów Maison & Objet. Włoska marka Glas Italia zaprezentowała tam projekt Aladin autorstwa Piero Lissoniego. Jak wam się podoba taki system drzwi i szklanych paneli?

Elegancki i lekki charakter drzwi i paneli podkreśla niemal niewidoczna, ukryta w ścianie, ościeżnica i delikatne zawiasy. Rozwinięta przez Glas Italia technologia produkcji szkła znajduje wyraz w ogromnym wyborze rodzajów wypełnienia. Jest wśród nich szkło: barwione, lakierowane, błyszczące, satynowe, cieniowane. Na taflach pojawić się może także grafika albo zatopiona wewnątrz szkła półtransparentna tkanina.

Firma Glas Italia została założona w 1970 roku w mieście Macherio położonym w północnej Lombardii. Region ten jest prawdziwym zagłębiem firm produkujących meble i akcesoria wnętrzarskie. To tu narodziło się i jest realizowane zjawisko „włoskiego designu”, który podbił świat. Dziś marka produkuje meble oraz akcesoria przeznaczone do domu i biura, które projektują m.in.: Alessandro Mendini, Ettore Sottsass, Jasper Morrison, Jean – Marie Massaud, Patricia Urquiola, Piero Lissoni i inni.

Marka dostępna jest w LAB Warszawa, ul. Duchnicka 3

www.laboratorio.pl

aladin-slide_03

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.