Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina sportowa na świecie. Sport ten cieszy się zainteresowaniem nie tylko wśród kibiców, ale jest też najczęściej obstawianą dyscypliną w Polsce oraz innych krajach. Jeśli chcemy obstawiać legalne zaklady bukmacherskie, warto wybrać wiarygodnego bukmachera i mieć kompletną wiedzę na temat najpopularniejszych wydarzeń sportowych, lig niszowych czy klubów piłkarskich. Przykład? Piłka nożna na Dolnym Śląsku. Oto, co warto o niej wiedzieć? 

piłka nożna

Obecnie każdy legalny bukmacher w Polsce oferuje użytkownikom zakłady piłkarskie, w tym na niszowe i okręgowe ligi. Co zatem warto wiedzieć o piłce nożnej na Dolnym Śląsku? 

Piłka nożna w województwie dolnośląskim – kluby 

Dolny Śląsk to nie tylko atrakcje turystyczne, ale także miejsce ogromnych emocji sportowych. W tym regionie znajduje się kilka uznanych w naszym kraju klubów sportowych, które dostarczają miłośnikom piłki nożnej wielu wrażeń. 

Każdy fan piłki nożnej w tej części kraju dobrze wie, czym są Derby Dolnego Śląska. Wyścigi pomiędzy klubem Śląskiem Wrocław a klubem Zagłębiem Lubin od lat przynoszą dawkę adrenaliny kibicom z Polski, a w szczególności kibicom lokalnym. Który zespół z Dolnego Śląska jest utytułowany najbardziej? Gdzie mieści największy stadion w tym regionie? 

Obecnie na Dolnym Śląsku istnieje 30 klubów piłkarskich. Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Śląsk Wrocław. Polski zawodowy klub piłkarski z Wrocławia. Klub powstał w 1946 r. W sezonie 1992/93, po 20 latach spędzonych w pierwszej lidze, został zdegradowany. W latach 1995-1997 i 2000-2002 klub zaliczył krótki powrót, a w latach 2003-2005 grał w III lidze. Od 2008 roku ponownie grają w Ekstraklasie.
  2. Zagłębie Lubin. Zagłębie ma swoją siedzibę w Lubinie. Obecnie klub występuje w Ekstraklasie. Co ważne, Zagłębie jest dwukrotnym Mistrzem Polski (w 1990-91 i 2006-07 roku) oraz zdobywcą Superpucharu Polski (2007 r.). W tabeli wszech czasów ligi Ekstraklasy ekipa zajmuje 10 szczebel. Tytularnym sponsorem klubu jest KGHM Polska Miedź.
  3. Miedź Legnica. Klub został założony we wrześniu 1971 r. w Legnicy, jako spadkobierca klubu MZKS Legnica. W 1992 r. zespół zdobył Puchar Polski oraz zagrał w Pucharze ZP, odpadając w meczu z ekipą AS Monaco. Od 2011 r. klub działa jako spółka akcyjna. W 2018 r. po raz pierwszy w swojej historii zespół Miedź Legnica awansował do Ekstraklasy.

Zanim zaczniemy typować zakłady na te kluby, warto sięgnąć po ranking bukmacherów, a także zapoznać się opiniami realnych graczy na temat wybranego buka. Dobrze też sprawdzić wszystkie niezbędne informacje o klubach, zawodnikach i zespołach. 

Śląsk Wrocław 

Za datę powstania klubu Śląsk Wrocław przyjmuje 1946 rok, kiedy to miało miejsce połączenie klubu Podchorążak z klubem sportowym Pionier. W swojej długiej historii klub Śląsk Wrocław odnosił mnóstwo sukcesów na arenie państwowej. Wśród największych warto wymienić mistrzostwa RP w 1977 r. i 2012 r. Na koncie klubu można znaleźć również trofea za wygranie Pucharu Polski w 1976 r. i 1987 r., Superpucharu RP w 1987 r. i 2012 r. oraz Pucharu Ekstraklasy w 2009 r. Zespół został również wicemistrzem Polski w 1978 r., 1982 r. oraz 2011 r.

Codziennie ekipa Śląsk Wrocław występuje na nowym, wybudowanym z okazji Euro 2012, Stadionie we Wrocławiu, który może pomieścić ok. 43 000 kibiców. Średnia liczba widzów na spotkaniach ligowych jest jednak niższa. Ekipa z Wrocławia wielokrotnie reprezentowała nasz kraj na arenie międzynarodowej. 

Zagłębie Lubin 

Kolejnym znanym i lubianym w tym regionie klubem jest Zagłębie Lubin. Klub został założony w 1945 r., od razu po zakończeniu drugiej wojny światowej i na początku na podstawie koła sportowego OMTUR miał nazwę Zawisza Lubin. Kilka lat później klub zmienił nazwę na Gwardia, a jeszcze później na Górnik. W końcu w 1966 roku klub otrzymał nazwę Zagłębie. W swojej długoletniej historii ten popularny na Dolnym Śląsku klub podobnie jak Śląsk Wrocław dwukrotnie zdobywał tytuł mistrzowski. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1991 roku. Natomiast drugi raz ten tytuł udało się zdobyć klubowi w 2007.

Tuż przed tytułem historycznym zespół Zagłębie Lubin w 1990 r. sięgnął po wicemistrzostwo krajowe, a w 2006 r. i 2016 r. zdobył medale brązowe. W 2007 klub Zagłębie Lubin sięgnął po Superpuchar RP.

Miedź Legnica 

Klub Miedź Legnica powstał w 1971 r., a jego największym sukcesem było uzyskanie Pucharu RP w 1992 r. Klub występuje na stadionie kameralnym na 6000 miejsc. W 2018 roku ekipa piłkarski wywalczyła awans do ligi Ekstraklasy, jednak historia w najwyższej klasie zakończyła się jeszcze po pierwszym sezonie. Jako zdobywca Pucharu Krajowego, klub z Legnicy zadebiutował w Pucharze Wołodara w latach 1992-1993, kiedy przegrał z KVK Monaco 0-1 u siebie i 0-0 na boisku swoich arcyciekawych rywali.

Dla fanów zakładów piłkarskich mamy dobrą wiadomość. Legalni bukmacherzy 2022 oferują użytkownikom zakłady na te i inne kluby w trybie internetowym. Co ważne, zakłady online można typować na żywo lub w trybie przedmeczowym.

https://prnt.sc/8eLJWumIRADk

 

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.