Dobry, relaksujący sen to niezwykle istotny czynnik fizycznego, psychicznego i emocjonalnego rozwoju każdego człowieka. Codziennie, aby dobrze zacząć poranek, musi obudzić się wyspany i zrelaksowany. Kobietom biologicznie trudniej jest zasnąć i utrzymać głęboki sen niż mężczyznom. Szczególnie podczas menstruacji, kiedy zmiany hormonalne powodują senność w ciągu dnia, zaś niepokój w nocy.

Sen to niezwykle ważny element naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak nie wszystkie z nas zdają sobie sprawę, jak wpływa on na nasz nastrój, motywację, poziom energii i chęć do działania. Komfortowy, spokojny wypoczynek jest kluczem do zdrowego stylu życia. Jak podkreśla Ewa Guzowska, psychoterapeuta, ekspert marki Always, specjalizujący się w diagnozie i leczeniu zaburzeń snu: „Sen podobnie jak pożywienie, należy do najbardziej podstawowych i niezbędnych fizjologiczno-biologicznych potrzeb człowieka. Kiedy dochodzi do ich zakłócenia, trudno mówić o samorealizacji jednostki na jakimkolwiek polu, czy w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Tak więc zdrowe ciało, otwarty umysł, poczucie szczęścia, spełnienia, ale także chęć do działania, do zmian, do walki o to, co najważniejsze – wszystko zaczyna się od zdrowego snu”.

Alwyas Ultra 2Prawdy i mity dotyczące dobrego snu

Istnieje wiele błędnych przekonań dotyczących snu. Powszechnie sądzi się, że regenerujący sen jest związany z tym jak szybko zasypiamy i jak często budzimy się w ciągu nocy. Podczas gdy szybkie zapadanie w sen ma dobroczynny wpływ, to budzenie się podczas snu to naturalny proces. W ciągu nocy wybudzamy się około 28 razy. Są to tak krótkie okresy, że następnego dnia o tym nie pamiętamy. Trzy minuty przebudzenia to zdrowa przerwa. Także to, w jakiej fazie snu się obudzimy ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie dnia następnego. Jeśli budzik zadzwoni w fazie głębokiego snu będziemy zmęczeni, jeśli zaś w fazie lekkiego snu – wstaniemy wypoczęci i zregenerowani. Dobry sen nie oznacza także długiego wypoczynku. Zbyt długa noc ma takie same negatywne skutki jak zbyt krótka – poczucie ospania, znużenia. Nie długość bowiem, lecz to jak śpimy wpływa na jakość samopoczucia następnego dnia. Przeciętnie ok. 7 godzin to czas, który pozwala na pełną regenerację i wypoczynek. Należy pamiętać, że także wiek i cechy dziedziczone genetycznie, płeć, pory roku czy stan zdrowia wpływają na długość snu. Kobiety zwykle potrzebują więcej snu niż mężczyźni, także podczas zimy czy choroby wydłuża się czas naszej regeneracji. Zrozumienie jakie czynniki (zmiany hormonalne, czynniki fizyczne i psychiczne) wpływają na jakość snu, pozwoli kobietom cieszyć się relaksującym wypoczynkiem i dobrym porankiem.

Alwyas Ultra 3Dobry sen, dobra kondycja

Psychoterapeutka Ewa Guzowska podkreśla: „Każda kobieta ma do spełnienia wiele ról – córki, żony, matki, przyjaciółki, pracownika. Chcąc sprostać tym zadaniom, musi przede wszystkim dbać o siebie samą, wszystkim dostępnymi metodami. Troska o zdrowy i efektywny sen stanowi podstawę jej psycho-fizycznej kondycji.”

Właściwy sen przynosi wiele korzyści, poczynając od pogodnego poranka po zwiększenie produktywności i ogólnego samopoczucia w ciągu dnia. Przespana noc przynosi odpoczynek i regeneruje zarówno ciało, jak i umysł.  Poprawia sprawność umysłową, koncentrację i pamięć, ale także podnosi ogólną sprawność fizyczną, zwiększa wytrzymałość i odporność, wyrównuje tętno, poprawia nastrój i zwiększa poziom energii.

Alwyas UltraSen a menstruacja

W trosce o kobiecy sen i jakość poranka producent marki Always stworzył nowe podpaski Ultra Ekstra Nigth. Dedykowane specjalnie na noc, mają o 60% szerszą tylnią część, która zapewnia dodatkową ochronę, tam gdzie jest to najbardziej potrzebne. Nowe podpaski zostały zaprojektowane tak, by dopasować się do ruchów podczas snu i zapewnić do 100% ochrony przed przeciekaniem.  Dzięki temu kobiety mogą cieszyć się spokojnym snem i pięknym porankiem.

Cena detaliczna: Always Ultra Extra Night (12 szt.) 8,99 zł

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.