Martyna MierzwaPo dwóch dniach zmagań na polu Sand Valley G&CC poznaliśmy zwiciężczynię VII Turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup. Po raz czwarty została nią Martyna Mierzwa.

Było słonecznie, radośnie, przyjaźnie. Panie walczyły o punkty, ale przede wszystkim doskonale się bawiły i odpoczywały. Popijały szampana Veuve Clicquot, gasiły pragnienie doskonałą wodą Cisowianka Perlage, zajadały się wyśmienitym chłodnikiem. Siadały pod parasolami i odpoczywając wymieniały się nie tylko opowieściami golfowym, ale również prywatnymi. Znają się od lat. Niektóre z nich biorą udział w turnieju od początku jego powstania. I wciąż zachwycają się jego doskonałą organizacją i relaksującą atmosferą. Kibicują sobie nawzajem. W tym roku grono uczestniczek powiększyło się o golfistki z Czech, Szwecji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, a także Litwy.

Nie było zaskoczeniem, że najlepszą golfistką okazała się Martyna Mierzwa. Była bezkonkurencyjna! Zagrała pięć uderzeń poniżej par pola, ustanawiając tym samym nowy rekord Sand Valley. To bardzo mocne zakończenie jej amatorskiej kariery. Podczas odbierania pucharu zaprojektowanego przez YES specjalnie na turniej Martyna ogłosiła, że przechodzi na zawodowstwo i zamierza walczyć o kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

PerlageDrugą lokatę w kategorii stroke play brutto zajęła Oksana Wojtkiewicz z wynikiem 159 uderzeń. W drugiej rundzie miała 78 strzałów i do kolejnej zawodniczki w klasyfikacji zyskała 14 uderzeń przewagi. Trzecią pozycję zajęła Marianna Duczmal. W klasyfikacji stableford netto nagrodę za pierwsze miejsce odebrała Maria Żrodowska, która uzyskała 68 punktów. Druga była Małgorzata Ballentyne, a trzecia Irena Kokocińska.

DR IRENA ERIS LADIES’ GOLF CUP

W kategoriach handicapowych zwyciężyły w klasyfikacji 0 -16,4 Dorota Trocha. W grupie 16,5 – 26,4 najlepsza okazała się Regita Sertvytiene. Pośród pań z hcp 26,5-36 pierwsza była Małgorzata Yusufali.

Wręczono także nagrody za 18 dołków konkursowych. Większość z nich, jak się można domyślać, odebrała Martyna Mierzwa, która również wygrała w konkursie po turnieju Nearest to the Pin Veuve Clicquot na dołku nr 10.

Maurice LacroixPartnerami turnieju byli: Maurice Lacroix, Deutsche Banku, Yes, Chervo, Li Parie, Cisowianka Perlage, Veuve Clicquot, Audi Rowiński Wajdemajer, Doram Design, Piano House, Joanna Klimas i partnerzy medialni, a wśród nich zaprzyjaźniony z Republiką magazyn fineLIFE.pl.