Zadzierające się wokół paznokci skórki
Nawet nie pomyśl o ich mechanicznym zerwaniu. Najpierw zmiękcz je i nawilż. Do tego celu doskonale nadaje się zwykły krem nawilżający, jeszcze lepsze będą specyfiki specjalne stworzone do pielęgnacji skórek. Później delikatnie wytnij je cążkami. Gdy miejsce urazu jest zaczerwienione, możesz na chwilę zanurzyć palce w ciepłej wodzie z dodatkiem soli.

Żółknące paznokcie
Jeśli już dawno nie używałaś samoopalacza, który, niedokładnie zmyty, pozostawia nie tylko na skórze, ale i na paznokciach żółtawy odcień, a lubisz ciemne kolory do paznokci, pewnie tu tkwi problem. Tego rodzaju lakier zawierają bowiem intensywne barwniki, które mimo to, że po kolorowym manikiurze nie zostało już nawet wspomnienie, trwale barwią płytkę paznokci na żółto. Jedynym wyjściem jest zastosowanie przed nałożeniem lakieru odpowiedniego podkładu. Zwyczaj ten okazuje się cenny nawet wtedy, gdy częściej sięgasz po jasne barwy lakierów, ponieważ podkłady zawierają rozmaite odżywcze i pielęgnujące substancje, stanowiąc przy okazji ochronę przed chemikaliami znajdującymi się przecież w każdym lakierze.

Rozmazany lakier
Malowanie paznokci wymaga cierpliwości. Jeśli jednak żyjesz w strasznym pośpiech, spróbuj trochę skrócić proces ich schnięcia. Po pierwsze, sięgaj po lakiery szybko schnące. Po drugie, stosuj wysuszacze lakierów. Po trzecie, wykorzystuj chłodne powietrze suszarki.

Odpryskujący lakier
Jeśli piszesz na komputerze, zmywasz naczynia, szukasz kluczy w przepastnej torbie, wypełnionej drobiazgami, musisz się liczyć z faktem, że twój manikiur ma małe szanse na przetrwanie doby. Gdy odpryśnie fragment lakieru, najpierw wygładź powierzchnię odsłoniętego paznokcia polerką, a potem pokryj ją nową warstwą lakieru.

Tekst: Ewa Stasiuk

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.