Czego potrzebuje twoja skóra?

Ceramidy, kwas hialuronowy, koenzymy, witaminy… Skąd masz wiedzieć, czego szukać w kremach i co jest potrzebne twojej skórze, jeśli nie masz stopnia naukowego z chemii. Kilku prostych rad na temat pielęgnacji udziela Aleksandra Artiuch, główny kosmetolog marki Olay.ola

Problemy trzydziestolatki

Skóra traci blask i pojawiają się pierwsze zmarszczki wokół oczu, w postaci „kurzych łapek” oraz dwóch pionowych bruzd pomiędzy brwiami, powstających na skutek codziennej mimiki. Początkowo są ledwie widoczne, ale z upływem czasu pogłębiają się! W okolicach nosa pojawiają się rozszerzone naczynka, a jeśli właśnie szczęśliwie oczekujesz dziecka, prawdopodobnie na twojej skórze pojawią się przebarwienia.

Recepta Aleksandry Artiuch:

• Głęboko nawilżaj skórę za pomocą kremów zawierających ceramidy (naturalne lipidy znajdujące się w skórze) oraz koktajl witamin i minerałów.Olay Anti Wrinkle

• Chroń skórę przed wolnymi rodnikami, używaj kremów z witaminą E, C, zieloną herbatą – mają silne działanie antyoksydacyjne (np. linia Olay Anti-Wrinkle Instant Hydration 30+) .

• Zapobiegaj pojawianiu się przebarwień, używając codziennie rano kremów o wysokim czynniku SPF i kremów zawierających witaminę B3, która powstrzymuje nadmierną pigmentację i pomaga wyrównać koloryt skóry.

Problemy czterdziestolatki

Zaczynasz wyglądać na zmęczoną nawet po dobrze przespanej nocy. Twoja skóra szybko się przesusza, zmarszczki się pogłębiają, a cera matowieje. Pojawia się ziemisty, żółtawy odcień, skóry, a przebarwienia stają się bardziej widoczne. Wiotkość skóry jest wyczuwalna zarówno w okolicach oczu, jak i policzków. Skóra nie jest już tak napięta jak kiedyś, a owal twarzy ulega zniekształceniu. Najwyższy czas zacząć działać!Effects Duo

Recepta Aleksandry Artiuch:

• Weź na celownik zmarszczki i pracuj nad ich redukcją. Skóra potrzebuje skutecznej pomocy w regeneracji i to na poziomie komórkowym. Ważne są substancje nawilżające, witaminy i filtry UV, ale także dodatkowe wsparcie regenerujące, np. odpowiednimi peptydami, które pomogą zregenerować skórę komórka po komórce. Wybieraj kremy nawilżające zapobiegające starzeniu, zawierające pentapeptyd, witaminy C i E oraz Niacynamid (np. linia Olay Regenerist). Dla osób lubiących stosować produkty naturalne, dobrym wyborem będą produkty bogate w polifenole (zawiera je np. zielona herbata lub ekstrakt z nasion winogron).Olay Anti

• Uzyskaj efekt napięcia skóry dzięki ujędrniająco-modelującym kosmetykom, zawierającym np. kwas hialuronowy.

• Upewnij się, czy krem oprócz odległych efektów, zapewnia także natychmiastowe tuszowanie niedoskonałości skóry – wygładzenie skóry, wypełnienie zmarszczek (np. Olay Anti-Wrinkle Kuracja Głębokich Zmarszczek).

Problemy pięćdziesięciolatki

Kiedy nadchodzi okres menopauzy, zazwyczaj pogłębiają się powstałe nieco wcześniej oznaki starzenia się skóry. Staje się ona cieńsza i bardziej szorstka, policzki i broda zaczynają opadać, zmarszczki stają się bardziej widoczne, a na naskórku coraz wyraźniej widać brązowe plamy i cienie pod oczami.

Recepta Aleksandry Artiuch:krem ujedrniajaco modelujacy

• Wypełniaj zmarszczki za pomocą kosmetyków zawierających optyczne mikrowypełniacze i kwas hialuronowy (np. Olay Regenerist Kompleks Łagodzący Zmarszczki)

• Sięgnij po intensywne produkty dające natychmiastową poprawę – typu maseczki intensywnie odmładzające, serum.

• Odżywaj i wygładzaj skórę za pomocą kremu peptydowego.

• Zmniejszaj przebarwienia skóry za pomocą kwasów (np. kwasu glikolowego) i witaminy B3.

• Dopełnij całość kuracji, stosując krem zawierający drobinki odbijające światło, który sprawi, że skóra będzie wyglądała na gładszą i młodszą.

Nie ma jeszcze komentarzy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany