Małżeństwo wybiera ponad połowa zakochanych, jedna trzecia decyduje się na stały związek. Jak długo trwa samotność singla, gdy zaczynamy na poważnie szukać miłości? Jakie modele związku są teraz modne? 

Przeważająca większość singli, bo 48%, jest sama dłużej niż 3 lata. 16% z nich jest samych od roku do 3 lat, 10% 6-12 miesięcy, a tylko 14% to osoby świeżo po rozstaniu, które miało miejsce krócej niż pół roku temu. Pamiętać trzeba, że jest to okres życia w pojedynkę, zaś czas do znalezienia swojej wymarzonej pary życiowej jest zapewne jeszcze dłuższy.

singielKobiety szukają dłużej

Analizując wyniki w przekroju płci, zauważyć można, że kobiety deklarują długą samotność znacznie częściej niż mężczyźni. Do trzyletniego lub dłuższego jej okresu przyznaje się 52% kobiet, aż o 10% więcej niż mężczyzn. Odwrotna relacja widoczna jest przy okresie samotności krótszym niż pół roku: taki czas podaje 12% kobiet i 18% mężczyzn. Dla okresów pośrednich, wartości te są dla obydwu płci zbliżone.

singielA co dalej?

Aż 2/3 polskich singli (63%) pragnie wejść z wymarzonym partnerem w związek małżeński. Odpowiedzi takiej udzieliło 67% pytanych mężczyzn oraz 60% kobiet. Stosunkowo dużo osób pragnie także trwałego związku, ale już niekoniecznie sformalizowanego i uznanego prawnie: 1/3 z nich (34%) wybiera związek nieformalny. I tu podział między płciami jest odwrotny: częściej oczekują tego panie (38% z nich), a rzadziej panowie (28%). Tylko 3% osób poszukujących partnera szuka faktycznie romansu lub innego luźnego związku i grupę tę prawie w całości stanowią mężczyźni.

Dane pochodzące z MyDwoje.pl nie reprezentują zapewne w tej kwestii całej populacji singli w Polsce.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.