Duży brzuch

Duży brzuch to problem wielu kobiet. Aby był płaski, wymaga od nas mnóstwa wysiłku fizycznego i wydatków na zabiegi. Na szczęście są sposoby, aby go zakamuflować.

BLUZKI, KOSZULE

Najlepsza bluzka to taka, której górna część ściśle przylega w biuście a dolna luźniej układa na brzuchu. Albo koszulka obcisła, ale nie na tyle, aby przylegała do oponek.
Najgorszym rozwiązaniem są bluzki zbyt opinające – skrzętnie uwydatniające każdą fałdkę. Wszelkie błyszczące materiały tylko przykuwają uwagę tam gdzie nie trzeba! Nie wspominając już o  kusych bluzkach, które powinny być  ZABRONIONE, bo chcąc nie chcą nadmiar tłuszczu się zawsze wymknie spod kontroli.

Bluzka z pionowymi marszczeniem bądź aplikacjami z przodu odwraca uwagę od dużego brzucha. Również bluzki kopertowe maskują tę część ciała. Troczki są z reguły nieco ponad talią, co daje wrażenie, że dolna część bluzki zgrabnie opina brzuch.

SUKIENKA

Kroje w stylu empire (czyli cięcie pod biustem) w bluzkach i sukienkach są genialnym rozwiązaniem – kamufluję pod luźniejszym materiałem zbyt duży brzuch.
Tak samo jak krój kopertowy inaczej portfelowy. Alternatywą do tego jest sukienka z obniżoną talią. Obniżona talia spełni rolę szerokiego paska – utrzyma w ryzach to i owo.

SPÓDNICA

Tu jest taka sama historia jak z sukienką: rozwiązaniem jest obniżona talia i spódnica z pionowym marszczeniem na przodzie (odwróci uwagę od fałdek brzucha).


SPODNIE

Niestety jeśli masz duży brzuch powinnaś unikać jak ognia spodni biodrówek – powstaje ten sam efekt jak przy za krótkich bluzkach – brzuch zaczyna żyć własnym życiem i wymyka się spod kontroli, wypływa.
Zbyt ciasne jeansy wypychają też wszystkie fałdki do góry tworząc efekt jeszcze większego brzucha.

Spodnie za duże o numer zwisają luźniej wokół pasa – twój brzuch dzięki temu nie jest taki wielki. Zapięcie z boku odwraca też uwagę od przedniej części ciała,  dodatkowo pomocnym rozwiązaniem jest korygująca bielizna.


ŻAKIETY I PŁASZCZE

Najlepsze są żakiety i płaszcze zapinane na jeden rząd guzików. Za to paski do płaszcza, zawiązane za mocno tworzą dodatkowe fałdki a to pogrubia. Nie wiążmy ich tak zdecydowanie!
Żakiet z dekoltem i pojedynczym zapięciem działa wyszczuplająco.

O czym warto pamiętać:

- błyszczące materiały w okolicach brzucha tylko przykuwają uwagę

- zbyt obcisłe materiały typu lycra skutecznie podkreśla to co chcemy schować

- kuse bluzki,koszulki i za małe spodnie bądź biodrówki genialnie  pokazują duży brzuch

- pasek w talii tworzy dodatkowe fałdy – nie noś pasków mocno zaciśniętych w talii!

- grube tkaniny pogrubiają okolice brzucha

- spodnie na gumce wrzynają się w brzuch skutecznie skupiając na nim uwagę


Co nosić:

- kopertowe wiązania zarówno w bluzkach, swetrach i sukienkach

- bluzki obcisłe w biuście luźniejsze na brzuchu

- pionowe marszczenia bądź aplikacje odwracają uwagę

- obniżona talia trzyma w ryzach dolną część brzucha

- luźniejsze spodnie lub takie z zapięciem z boku

- bielizna korygująca

- luźno zawiązane paski

- żakiety i płaszcze jednorzędowe

- sukienki i bluzki z cięciem pod biustem

 

 

tekst Magda Pałkus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>