Ogromne przestrzenie, wysokie pomieszczenia, i minimalistyczne dodatki w stylu black&white pokochali artyści, miłośnicy wielofunkcyjnych rozwiązań oraz mieszkańcy dużych miast. Od niedawna coraz większą popularnością cieszy się również w Polsce. 4

Od czego się zaczęło?

Za początek stylu industrialnego możemy uznać moment, kiedy dawne budynki przemysłowe zaczęto adaptować na wnętrza mieszkalne. – Tak powstały pierwsze lofty, czyli lokale mieszczące się na terenie niedziałających już fabryk czy opustoszałych magazynów. Dlatego naturalne dla stylu industrialnego są duże, otwarte przestrzenie, o surowym, minimalistycznym wystroju. Nie oznacza to jednak, że nie możemy zaaranżować w ten sposób mieszkania w bloku. Główna zasada jest taka: im mniej, tym lepiej, dlatego zostawmy możliwie najbardziej otwartą przestrzeń, nie dzielmy mieszkania na małe pomieszczenia.

6

Co z wnętrzem?

Wybór mebli jest nie lada wyzwaniem. Liczy się oryginalność i unikalność danego przedmiotu. Dlatego dużą popularnością cieszą się pojedyncze egzemplarze, jak barwne komody i inne meble dostępne w ofercie internetowego sklepu www.dekoria.pl. Kolorystyka wnętrza jest charakterystycznym elementem dla stylu industrialnego. Dominują w nim neutralne kolory takie, jak: biel, czerń i szarość. Często stosowaną praktyką jest wprowadzanie mocniejszych kolorów za pomocą pojedynczych dekoracji w odcieniach czerwieni, żółci czy energetycznej pomarańczy. Takie rozwiązanie z pewnością przykuje uwagę gości. Kiedy już wybraliśmy meble i tekstylia, nadchodzi czas na dodatki. Choć styl industrialny z zasady jest dość oszczędny, oprócz cegły i metalu znajdzie się miejsce na oryginalne lampy – zarówno te wiszące, jak i podłogowe – czy grafiki. Plakaty i zdjęcia warto oprawić  w metalowe ramy, które doskonale wpisze w wystrój pomieszkania.

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.